Samsung Galaxy S24 serisi her zamankinden daha erken tanıtılabilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Galaxy S24 serisi üzerinde çalıştığı biliniyor ancak yeni gelen duyumlar bu modelin beklenenden daha erken gelebileceğini iddia ediyor.

Samsung Galaxy S24 serisi her zamankinden daha erken tanıtılabilir

Samsung'un geleneksel Galaxy Unpacked etkinliği her yılın Şubat ayında gerçekleştiriliyor. Bu etkinlik, Galaxy S amiral gemisi telefonların yeni neslinin tanıtıldığı bir zaman oluyor. Ancak, Güney Koreli markanın bir sonraki nesil Galaxy S24 serisi için daha birkaç ay varken, bu cihazlar hakkında birçok bilgi sızdı. Şimdi, Samsung'un 2024 yılı için ilk Unpacked etkinliğinin olası lansman tarihi ortaya çıktı.

Çinli mikroblog sitesi Weibo'daki duyumcu Ice Universe'ün verdiği bilgilere göre Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğini gelecek yıl alışılagelenden daha erken bir tarihte düzenleyebilir. Lansman tarihinin 18 Ocak olabileceği belirtiliyor. Bu, Galaxy S24 serisinin daha erken bir tarihte piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Ice Universe, belirtilen tarihin kesin olmadığını, ancak Güney Koreli markanın yeni nesil amiral gemisi telefonlarını bu zaman diliminde tanıtması beklendiğini ekliyor.

Samsung Galaxy S24 serisi her zamankinden daha erken tanıtılabilir

Samsung'un Galaxy Unpacked etkinliğini Ocak ayında son düzenlediği tarih 2021 yılıydı. O zaman Galaxy S21 serisi tanıtılmıştı. Erken bir lansman, Samsung'un Galaxy S24 serisinin, genellikle Qualcomm'un Snapdragon yonga setini Ekim veya Kasım aylarında tanıttıktan sonra lansman yapan Vivo, Xiaomi ve OnePlus gibi markaların amiral gemisi telefonlarıyla rekabet etmesi anlamına geliyor. Ayrıca, S24 serisi, Apple'ın iPhone 15 serisi için olan yoğun talebi karşılama konusunda Samsung'a yardımcı olacak.

Öte yandan, Galaxy S24'ün Ocak ayında lansmanının yanı sıra, Samsung'un Fan Edition cihazları olan akıllı telefon, tablet ve TWS kulaklıklarının da yakın zamanda tanıtılması bekleniyor. Bu cihazlar hakkında son zamanlarda birçok haber yapıldı ve lansmanlarına dair beklentiler yüksek.