Samsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra'nın, RAW görüntüler için varsayılan olarak 24MP çözünürlüğü benimseyeceği bildiriliyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Samsung'un yakında piyasaya sürmeyi planladığı Galaxy S24 Ultra modeli, fotoğraf çekimlerinde büyük bir yenilik getiriyor. Bu yeni modelin, varsayılan 12 milyon piksel yerine ham (RAW) görüntü yakalamada 24 milyon piksele geçiş yapacağı bildiriliyor.

Bu hamle, Apple'ın iPhone 15 Pro serisinde benimsediği stratejiyi yansıtıyor. iPhone 15 Pro, 48 MP sensöründen varsayılan olarak 24 megapiksellik görüntüler elde etmek için algoritmik düzenlemeler sunmuştu. Kaynak Ahmed Qwaider tarafından paylaşılan sızıntı bilgiler, Samsung'un Apple'ın görüntüleme teknolojilerindeki ilerlemelerine ayak uydurma amacında olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, 24MP varsayılan RAW ayarına geçiyor

Galaxy S24 Ultra, zaten çekilmiş fotoğrafları yapay zeka ile geliştirme özelliğine de sahip olacak. Galaxy S23 Ultra'nın 200 MP ana kamerası, 200 MP, 50 MP ve 12 MP modları destekliyordu. Galaxy S24 Ultra hakkında sızan bilgiler, aynı ana kamera çözünürlüğünün devam edeceğini işaret ediyor.

Galaxy S24 Ultra'nın kamera sisteminde beklenen önemli bir özellik ise "Fotoğraf Düzenleme" işlevi. Samsung, bu özelliği Galaxy Book 4 serisi notebooklardan ilham alarak geliştirmeyi planlıyor. Yapay zeka unsurlarıyla zenginleştirilmiş bu özellik, çekilen fotoğrafları iyileştirmeyi vaat ediyor. Fotoğraf Düzenleme işlevi, Portre, Düzenleme ve Silme olmak üzere üç farklı seçenek sunuyor.