Mobil

Samsung, Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesini resmen başlattı

İlk olarak LTE versiyon için dağıtımı sağlanan güncellemenin kısa süre içerisinde uluslararası sürüm için de yayınlanması bekleniyor.


Ekim ayı içerisinde amiral gemisi modeli Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına başlayacağını bildiren Samsung, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok noktasında LTE destekli ülkelerde Galaxy S4 I9505 modeli için güncelleme dağıtımına OTA ve Kies yoluyla başladı.

Kısa süre içerisinde Exynos Octa işlemcili Galaxy 4 I9500 modeli için de başlaması beklenen Android 4.3 güncellemesi beraberinde birçok yenilik sunuyor. Söz konusu yeniliklerin en önemlisi ise cihazda ciddi manada artış gösteren performans oldu. Telefonun güncelleme sonrasında AnTuTu testinde 30 civarında puan aldığı bildiriliyor.

1382011391_s4-android-4.3-sm-edit.jpg

Samsung’un güvenlik uygulaması Knox, daha iyi grafikler sunan OpenGL 3.0 desteği, Samsung Wallet (cüzdan) uygulaması, geliştirilen RAM yönetimi, ekran optimizasyonu sayesinde eskisinden daha net ve keskin görüntüler, değiştirilen kamera yazılımı, Okuma modu, arayüz iyileştirmeleri, yenilenen klavye ve yeni Samsung tarayıcı güncelleme kapsamında yer alan yenilikler. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.