Mobil

Samsung, Galaxy S4'te güvenlik tedbirlerini artırıyor

İtalya, Macaristan, Hollanda ve Fransa’da kullanıcılara sunulan Knox uygulaması telefondaki güvenlik önemlerini artırıyor.


Kurumsal yapıların yıllarca BlackBerry markalı telefonlar kullanmalarının sebebi işletim sisteminin kullanıcıya sağladığı sıkı güvenlik tedbirlerine bağlanıyordu. Şirket akıllı telefon segmentinde pazar payını düşürmesine rağmen hale birçok kurumda BlackBerry markalı telefonlar kullanılıyor.

Şirketlerin güvenlik noktasında en savunmasız ya da başka bir ifadeyle en çok açığı olan işletim sistemi olarak Android’i gösterir. Son olarak Bluebox adlı güvenlik araştırmaları ekibinin bulduğu “Master Key” adlı güvenlik açığı ise bu iddiayı destekler nitelikte bir gelişme oldu.

1373961716_samsungpredstavilasamsungknoxdlyarealizaciizaschischennyhbyod-strategij0.jpg

Samsung ise amiral gemisi modellerinin kurumsal yapılarda daha fazla tercih edilmesi için Knox adlı bir mobil güvenlik çözümünü geçtiğimiz şubat ayında duyurmuştu. Kullanıcıların ve kurusal yapıların daha güvenli bir ortamda işlemlerini yürütmesini sağlayan söz konusu uygulama ilk olarak Galaxy S4’te yer alacaktı, ancak test işlemlerinin uzun sürmesi, uygulamanın çıkış tarihini de bir süre erteledi.

Android işletim sistemi, Jelly Bean ile güvenlik noktasında önemli gelişmeler sağladı. Samsung ise bu gelişmeyi Knox adını verdiği uygulama ile daha güvenli bir hale getiriyor. Son gelen haberlere göre Samsung, Avrupa’da kimi ülkelerde Knox uygulamasını Galaxy S4 üzerinde test ediyor. İlk olarak LTE versiyonunda test edilen uygulamanın kısa süre içerisinde güncelleme kapsamında tüm Galaxy S4 sahiplerine sunulması bekleniyor. İddiaya göre Knox uygulaması Galaxy Note 3’te ön yüklü olacak, diğer modellere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.