Mobil

Samsung Galaxy S5, Galaxy Note 3, LG G3, Xperia Z2, 4K video çekimi ısınma testi [Video]

Hangi amiral gemisi akıllı telefon 4K video çekiminde daha çok ısınıyor?

Samsung Galaxy S5, Galaxy Note 3, LG G3, Xperia Z2, 4K video çekimi ısınma testi [Video]

Akıllı telefon üreticisi firmaların her yeni modeli ile biraz daha gelişen telefonlar zaafları da beraberinde getiriyor. Batarya sorunu bunlardan biri ancak bir YouTube kanalı tarafından yapılan testin konusu batarya testi değil. Telefonunuzun aşırı ısınmasından yakınıyorsanız bu video size yeni telefonunuzu seçerken rehberlik edebilir.

1407231474_img20140805122900.jpg

Btekt isimli kullanıcı tarafından hazırlanan testte 4K video kaydı yapabilen telefonlar birbiriyle karşılaştırılmış. Samsung Note 3, Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 ve LG G3‘ün birbiriyle yarıştığı testte telefonu en çok ısıtan etkenlerden biri olan 4K video kaydı açılarak her telefonun üstüne bir buz kübü konmuş ve en hızlı eriyen ne yazık ki kaybeden telefon olmuş.

Yapılan testte Samsung telefonlar buzları ilk eritenler olurken, Sony Xperia Z2 ikinciliği göğüslüyor. Isınma konusunda en dayanıklı telefon olma ünvanını ise yakın zamanda ülkemizde de çıkışını gerçekleştiren LG G3 kazanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.