Mobil

Samsung Galaxy S5, Güney Kore'de darbe yedi!

Galaxy S5 Güney Kore'de tıbbi bir cihaz olarak kabul edilmedi!


Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S5'de bulunan kalp ritmi sensörü ile ön plana çıkmıştı. Ancak yeni gelen haberle firma kendi anavatanında ilk darbeyi almış oldu.

1395318233_img20140320141318.jpg

Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, Galaxy S5'in her ne kadar kalp ritmi ölçme özelliğine sahip olsada, tıbbi bir cihaz olarak kabul edilmeyeceğini açıkladı. Hatırlatmak gerekirse Galaxy S5'te bulunan kalp ritmi izleyicisi ile S Health uygulaması üzerinden vücut fonksiyonlarıyla ilgili bildirimleri kullanıcıya sunuyordu. Birçok yerde Galaxy S5'in tıbbi sertifika şeklinde kabul göreceği değerlendirilmişti. Ancak Güney Koreli yetkililer tarafından bu özellik kabul görmedi.

Son olarak yapılan açıklama da yetkililer: Monitörler arasında böylesi bir ayrımın yapılması yasaları revize edeceği için Galaxy S5'in tıbbi bir cihaz olarak kabul edilemeyeceğini söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.