Mobil

Samsung Galaxy S5, satış rekoru kırdı

Samsung Galaxy S5, Galaxy S4'e göre daha çok sattı.

Samsung Galaxy S5, satış rekoru kırdı

Samsung’un 2014 model amiral gemisi Galaxy S5 tanıtıldığından bu yana kullanıcılar tarafından birçok eleştirilere maruz kaldı. Çünkü Galaxy S5’ten daha fazla performans bekliyorlardı ancak cihaz beklenildiği gibi olmadı. Peki bu kadar eleştiriye rağmen satışlar nasıl gidiyor?

Yayınlanan bir rapora göre Samsung’un anavatanı Güney Kore’de rekor kırarak 25 günde 10 milyon satış rakamına ulaştı. Bu satış rakamını geçtiğimiz yıl Galaxy S4 27 günde elde etmişti. Galaxy S5 için bu rakam küçük bir başarı olsa da Galaxy S4’ü geçerek takdiri hak etti gibi görünüyor.

1399689209_samsung-galaxy-s5-box.jpg

Galaxy S3, S2, ve orijinal S, 10 milyon rakamına ulaşmak için sırasıyla için 50 gün, 5 ay ve 7 ay beklemişlerdi. Galaxy S4 40 milyon satış rakamı ile 60 milyon satan Galaxy S3’e göre başarısız olmuştu. Bakalım Galaxy S5, geçen yılın amiral gemisi Galaxy S4’ten daha fazla satabilecek mi?

Aslında insanlar, çok çeşitli firmalar tarafından üretilen akıllı telefona doydu ve eskisi kadar çok satış gerçekleşmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.