Samsung Galaxy S6 Edge +, S6 Edge ile aynı tasarıma sahip. S6 Edge’de bildiğimiz kenarlardaki yuvarlatmalar bu üründe de mevcut. Arka kısımda bulunan cam yüzey, her ne kadar şık dursa da oldukça kaygan ve parmak izi bırakmada zaman zaman kullanıcıyı çileden çıkarmaya fazlasıyla müsait.

5.1 yerine 5.7 inç’lik bir ekrana sahip olan S6 Edge+, S6 Edge gibi aynı teknolojilere sahip. Exynos 7420 adlı sekiz çekirdekli (4×2,1 GHz + 4×1,5 GHz) işlemcisi sayesinde yüksek bir performansa anında ulaşılabiliyor.

Samsung Galaxy S6 Edge +’da 3 Gbyte bellek yerine 4 GByte’lık bir bellek kullanıldı. 32 ya da 64 GByte’lık kapasite bir önceki nesilde olduğu gibi yükseltilemiyor. Yani bu üründe de bir microSD kart yuvası yok.

2600 mAh’lik pil 3000 mAh değerine yükseltilmiş durumda. Bu pil her ne kadar artmış olsa da, büyük ekrandan dolayı bir önceki nesil ile kıyasla neredeyse aynı çalışma süresine ulaşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.