Mobil

Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 ülkemizde tanıtıldı

Biz de yerinden lansmanı izledik...

Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 ülkemizde tanıtıldı

Samsung'un 27.08.2015 tarihinde Les Ottomans Otelinde yaptığı basın buluşması şimdiye kadar hiç görmediğimiz bir lansman oldu. Bir masa etrafında toplanıp ürünün özelliklerini dinlediğimiz bu lansmanda Ürün ve Marka yöneticilerine birebir soru sorma fırsatımız da oldu. Genellikle lansmanlar tek taraflı geçerken Samsung ürünlerine olan güvenini yaptığı lansman şekliyle de bizlere ispatlamış oldu.

Dilerseniz Samsung'un yayınladağı Basın Bültenini sizinle paylaşalım. Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5'in detaylı incelemesi ise çok yakında sizlerle olacak...

Samsung Electronics Türkiye, dün itibariyle Türkiye’deki kullanıcıların akıllı telefonlarda en fazla önem verdiği özelliklerin başında gelen büyük ekran tutkusuyla üretilen Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 akıllı telefonlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Tüketici ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarlanan her iki akıllı telefon da hem tasarımları hem de son teknoloji özellikleriyle kullanıcıların beğenisini topluyor.

1440745107_sam0168-1940x1389.jpg

Bugüne kadar Note serisini Türkiye’de satın alan kullanıcıların en çok önemsediği özellikler arasında büyük ekran, ekran görüntü kalitesi, tasarım ve kalem yer alıyor. Galaxy ailesinin en yeni iki üyesi, güçlü işlemcileri, en hızlı kablolu ve kablosuz şarj özellikleri, yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar için en gelişmiş kamera özellikleri, dünyanın en iyi ekran teknolojisi ile fonksiyon ve tasarımın gücü ile bir araya getiriyor.

Kavisli 5.7 inç Quad HD Super AMOLED ekranıyla Galaxy S6 Edge+, kavisli kenar deneyimini daha da ileriye taşıyarak çok daha zengin bir multimedya deneyimi yaşatıyor. Galaxy Note 5 ise yeniden tanımlanan 5. nesil S Pen’in yetenekleri sayesinde çoklu görevlerin kolaylıkla yerine getirilmesinin sağlamanın yanı sıra SideSync gibi araçlarla üretkenliği artırıyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, “Samsung olarak Türkiye’deki kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılayacağını düşündüğümüz geniş ekranlı akıllı telefonlar ile daha iyi kullanıcı deneyimi sunuyoruz. Üstün mobil deneyim sunan Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 dünya ile aynı anda Türk tüketicilerle buluştu. Teknolojiye öncülük eden bu iki yeni akıllı telefonumuzu tüketicilerin de keyifle kullanacağını düşünüyoruz.” dedi.

1440744923_se-turkiye-baskani-yoonie-joung-se-it-ve-telekom-baskan-yardimcisi-selc....jpg

Samsung Electronics Türkiye IT ve Telekom Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza ise şu şekilde konuştu: “Samsung olarak zamanının en iyi teknolojisini sunan cihazlarımızla, daima yeni teknolojilere ve trendlere öncülük ettik. Tüketicimizin henüz farkında olmadığı gereksinimler için bile yenilikler sunarak hayatı kolaylaştırmayı görev edindik. Türkiye’deki kullanım alışkanlıklarını dikkatle takip ederek en uygun ürünlerin dünya ile aynı anda piyasada olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknolojinin şu ana kadar sunduğu en nitelikli özelliklerle donattığımız iki yeni muhteşem cihazımızı Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da kullanıcı deneyimini en ön sırada tutan vizyonumuzu doğrultusunda kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Eşsiz akıllı telefon deneyiminin anahtarı: S Pen

Türkiye’deki kullanıcıların akıllı telefon tercihlerinde bir diğer belirleyici unsur olan S Pen ise yeni nesil Galaxy Note 5 ile çok daha fazla geliştirildi. Yeni özel tıklama mekanizmasına sahip olan S Pen’le, tek bir tıkla kalem yerinden çıkarılabiliyor. Ekran kapalı olduğunda, kullanıcılar telefonun kilidini açmadan herhangi bir bilgiyi ya da fikirlerini hızla not alabiliyor. “Temassız Komut” özelliği sezgisel ve pratik olmasının yanı sıra herhangi bir ekranda, herhangi bir zamanda tüm S Pen araçlarına anında erişim için artık simge öne çıkıyor.

1440746115_samsung-galaxy-note5-gdgtc-06.jpg

Tasarım ve performans Galaxy S6 edge+’ta buluşuyor

Samsung Galaxy S6 Edge’in kendine has ve çarpıcı tasarımındaki başarısını devam ettiren Galaxy S6 Edge+, daha şık ve etkileyici şekilde tasarlandı. Ayrıca yeni “kavisli yan ekran uygulamaları” özelliği ile en sevilen uygulamalara kolay erişim sunarken “kişisel kavisli yan ekran” ile tercih edilen kişilerle kolay iletişim imkanı veriyor. “Kavisli yan ekran uygulamaları”, kullanıcıların favori uygulamalarına sadece kavisli ekranı kaydırmasıyla erişmesini sağlıyor. Ayrıca kavisli ekrandan sıkça konuşulan kişilere ulaşılıyor, mesaj atılıyor ya da doğrudan arama yapılıyor.

Samsung Galaxy Note 5 2.699 TL, Galaxy S6 edge+ ise 3.099 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı ile piyasaya sunuldu. Ayrıca her ikisi de 32GB depolama seçenekleriyle kullanıcılarla buluşurken öncelikli olarak siyah ve altın renklerle raflardaki yerini aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.