Mobil

Samsung, Galaxy S6-Galaxy S6 Edge'in kamerasını Galaxy S5'le karşılaştırdı [Video]

Samsung, Galaxy S5'ten Galaxy S6'ya geçişte kamera tarafında yaşanan gelişmeleri gözler önüne seriyor.

Samsung, Galaxy S6-Galaxy S6 Edge'in kamerasını Galaxy S5'le karşılaştırdı [Video]

Samsung çiçeği burnunda akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in aynı özellikte olan kameralarını, 2014'ün tepe modeli Galaxy S5’le karşılaştırdı. Galaxy S6 ve S6 Edge’de Sony üretimi 16MP IMX240 sensör kullanılıyor. Aynı sensörün Galaxy Note 4’te de yer aldığını yeri gelmişken hatırlatalım. F/1.9 diyafram açıklığına sahip sensör aynı zamanda optik görüntü sabitleme teknolojisini de barındırıyor. Telefonların özellikle düşük ışık performansı etkileyici görünüyor. Galaxy S6/Galaxy S6 Edge'in 5MP'lik ön kameraları da F/1.9 diyafram açıklığında. 

Galaxy S5’te ise Samsung üretimi F/2.4 diyafram açıklığına sahip 16MP ISOCELL sensör kullanılıyor. Telefonda OIS özelliği bulunmuyor. Galaxy S5'in ön kamerası ise 2MP çözünürlüğünde. 

Samsung, Galaxy S5’ten Galaxy S6/S6 Edge’e geçişte kamera tarafında yaşanan gelişmeleri kendi hazırladığı bir videoyla kullanıcılara gösterdi. Alt bölümdeki videoda telefonların kamera açılış hızları, optik görüntü sabitleme, özçekim (selfie), odaklanma ve düşük ışık çekim özellikleri karşılaştırılıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.