Mobil

Samsung Galaxy S6 reklamındaki gizemli sırları açıklıyoruz!!!

Galaxy S6 için çekilen reklam filmindeki ayrıntılar Galaxy S6'nın tüm özelliklerini ortaya koyuyor...

Samsung Galaxy S6 reklamındaki gizemli sırları açıklıyoruz!!!

Samsung'un yeni nesil Galaxy telefonları için daha önceden çektiği reklam filmlerine alıştık. Bir süredir başka firmalarında (başta LG, Xiaomi ve Oppo olmak üzere) merağı arttırmak adına bu tarz videolar ya da resimler yayınladığını görmekteyiz.

Samsung'ta dün itibariyle Galaxy S6 için bir reklam filmi yayınladı. Bu reklam filmini irdelemeye başlamadan önce dilerseniz reklamı tekrar hatırlayalım...

Sonraki sayfada videoyu irdelemeye başlıyoruz.

Reklam ilk başladığında 2 adet ışık görüyoruz. Hemen adından "Büyük Vizyon" deniyor ve ardından bir ışık daha geçiyor. Bu ışıkların Galay S6 için geliştirilen yeni nesil kamera flaşı olduğunu düşünmekteyiz. Lakin bir süredir Samsung'un 3'lü yeni bir kamera flaşı üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. 3 farklı ışık ile daha doğru renklerin verilebileceği söylenirken bu sayının bir tesadüf olmadığına dair sizinle bahse bile girebilirim.

1423909718_ekran-alintisi.png

Sonraki detay ise "Eşsiz Bir Görünüm" adında bizlere sunuluyor. Buradan ise Samsung'un en çok eleştirldiği yer olan malzeme kalitesi konusunda bir değişim geçireceğini anlıyoruz. Yerde gördüğümüz parke taşların ise yeni nesil Galaxy S6'nın arka kapağının deseni hakkında bilgi verdiğini kesin olarak söyleyebiliriz. 

1423909990_ekran-alintisi.png

En son olarak reklamda "Bana ne ilham verir, Beni ne heyecanlandırır" diye soruluyor? ve tünelin sonunda yeni nesil Galaxy S6'nın parlak renkli beyaz ışık veren AMOLED ekranını görüyoruz.

Bu noktada Galaxy S6'nın ekran konusunda büyük bir değişim göstereceği öngörülüyor. Note 4 ile aynı çözünürlüğü daha küçük bir ekranda sunacak olan Galaxy S6'nın ppi değeri konusunda ise sektörü baştan yazabileceğini düşünmekteyiz. Galaxy S6'nın 600 ppi değerler sunması ise tünelin sonundaki ışığı gördükten sonra bir hayal değil.

1423910586_ekran-alintisi.png

Son olarak ekranda I am #TheNextGalaxy hastagi beliriyor ve yanında ilginç bir tuş görünüyor.

1423910707_ekran-alintisi.png

Bu kare içindeki dairesel yapının kamera olduğu algısı ise oldukça yanlış. Bunun Galaxy S6'nın yeni Home butonu olduğuna eminiz. Parmak izi okuma teknolojisinde yüzeysel yerine halen kaydırma sistemini kullanan Samsung'un artık doğru yolu bulacağını ve parmak izinin sürtünme ile değil dokundurma yöntemiyle yapacağını bu kareden anlıyabiliyoruz.

Bu noktada sorumuz ise şu? Parmak izi okuma sensörünün çalışması için illa tuşa basmamız gerekecek mi yoksa Mate 7 gibi ekran kapalıyken de sadece parmağımızı dokundurarak bu işi çözebilecek miyiz?

Görsele bakarak bu tuşun fiziksel bir tuş olduğu söylemek mümkün. Umarız Samsung bizi şaşırtır...

Peki siz bu söylediklerimiz ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.