Mobil

Samsung: Galaxy S6 ve S6 Edge'de farklı kamera sensörleri kullandık

Güney Koreli firma amiral gemisi telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge'de farklı kamera sensörleri kullandığını doğruladı.

Samsung: Galaxy S6 ve S6 Edge'de farklı kamera sensörleri kullandık

Samsung’un üst düzey telefon ve tablet modellerinde farklı işlemciler kullandığına daha önce defalarca şahit olduk, ancak aynı telefonda farklı kamera sensörleri kullandığına ise ilk defa şahit oluyoruz. 

Galaxy S6 ve S6 Edge tanıtıldığı ilk dönemde bazı kamera testleri yapılmış ve her iki telefonda Sony’ye ait IMX240 (Galaxy Note 4'le aynı) kamera sensörünün kullanıldığı görülmüştü. Telefonun satışa çıkması ve daha geniş kitlelere ulaşmasının ardından ise bazı Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcıları telefonlarında farklı bir sensörün (Samsung yapımı ISOCELL) kullanıldığını fark etti.

1431064620_2.jpg1431064594_1.jpg

Samsung’a yakın kaynaklardan SamMobile sitesi kısa süre sonra Sony IMX240 ve ISOCELL sensörlere sahip Galaxy S6’ların kamera performanslarını karşılaştırdı. İlgili haberimize ulaşabilirsiniz.

Yine kısa süre önce sizlerle paylaştığımız bir başka haberde Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarda kamera sensör bilgisinin nasıl öğrenildiğine yer verdik. İlgili haberimize ise ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlar yaşanadursun Samsung cephesinden konuya ilişkin resmi açıklama geldi. Bir Samsung sözcüsü Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde farklı sensörler kullanıldığını doğruladı. Samsung’un düşen gelirlere bağlı olarak üretim maliyetlerini azaltmak için böyle bir yola başvurduğu tahmin ediliyor.

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.