Galaxy S6'nın fiyatı
Fiyat konusu ülkemiz açısında ele alacak olursak; Galaxy S serisinin her yeni üyesinde fiyatlar bir miktar arttı. Galaxy S4 ülkemize 2.000 (16GB) ve 2.100 (32GB) liradan giriş yaparken; Galaxy S5 ise 16 GB 2.199 TL, 32 GB 2.299 TL’den satışa çıktı. Akıllı telefon fiyatları görüldüğü üzere yukarılara tırmanmaya devam ediyor. Tabii ki fiyatlarda dolar kurunun da etkisi olduğunu unutmamak gerekiyor. Temennimiz Galaxy S6’da fiyatın artmaması yönünde.

Tasarım
Samsung hayranları birbirini tekrar eden tasarımlar sıkılmış olmalı. Kullanıcılar Galaxy S6 ile gerçekten bir şeylerin değişmesini istiyor. Galaxy Alpha ile bunun ilk adımları atıldı ve nihayet malzeme kalitesi bir nebze olsun artırıldı.

Ekran ve Çözünürlük
İlk olarak Galaxy S6’nın ekran boyutundan söze başlayalım. Galaxy Note serisini de hesaba katarak Samsung’un Galaxy S6’da ekranı pek debüyüteceğini zannetmiyoruz. Güney Koreli üretici telefonda zaten sanal butonlara yer vermeyerek kullanıcıların ekranın tamamından faydalanmasını sağlıyor. Galaxy S4’te 5-inç, Galaxy S5 5.1-inç olan ekran Galaxy S6’da büyük olasılıkla 5.2 ya da 5.3-inç olacaktır.

Not: Galaxy S6'nın AnTuTu kriter testinde ortaya çıktı ve buradaki bilgilerde telefonda 5.5-inçlik ekran kullandığını gördük.

Project Zero
Samsung üst düzey telefonların tanıtımları öncesinde, söz konusu telefonlar için proje ismi belirler. Galaxy S5’i Project K, Galaxy Note 4’ü ise Project T olarak adlandıran Samsung Galaxy S6’da “Project Zero” ismini kullanacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.