Mobil

Samsung Galaxy S7 düşük ışık kamera örnekleri

Samsung Galaxy S7'nin BRITECELL vs Sony IMX260 sensörlü kameralarının düşük ışık performansı.


Samsung son amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, iki çeşit kamera sensörü ile geldi. Ancak bu sensörleri telefonu alırken anlamanız mümkün değil.  Sony IMX260 ve Samsung ISOCELL’den oluşan her iki sensör de aynı kaliteye sahip ancak, yine de hangisinin daha iyi olduğu merak konusu.

 Galaxy S7’nin Amerika’da satışa sunulan modellerinde Snapdragon işlemciye yer verilirken, diğer ülkelerde Exynos işlemcili cihazlar satışa sunuluyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler cihazlar arasındaki tek farklılığın işlemci olmadığını ve kameralar arasında da farklılıklar olduğunu ortaya çıkardı.

 1457789001_s7apbig1.jpg

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’in üzerinde düşük ışıkta dahi daha aydınlık ve net kareler sağlayan, bir akıllı telefonda ilk kez yer alan Çift Piksel (Dual Pixel) kamera bulunuyor. Daha geniş diyafram açıklığı ile aydınlık lens sunan devrimsel Çift Piksel teknolojisi ve daha büyük pikseller sayesinde kamerada, düşük ışık koşullarında bile çok daha hızlı perde (shutter) sürati ve çok daha isabetli otomatik odaklanma (autofocus) özelliği yer alıyor. Yeni kamera modu Motion Panorama, geleneksel panoramik fotoğraflara hareket katıyor, kullanıcılara sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor.

 İlginizi çekebilir>>> (Gün ışığında)

Şirket, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘de hem kendi S5K2L1 ISOCELL birimini, hem de Sony tarafından özel yapılmış IMX260 sensörlerini kullanılıyor. Bu iki sensörlerin ikisi de 12 megapiksel çözünürlüğünde ve arasında çok farklılık bulunmadığı söyleniyor. Eğer bu gerçekse kullanıcılar fotoğraflarda herhangi bir değişiklik görmeyecek. Ancak gerçek kullanımda test yapıldığında aradaki farklılıklar ortaya çıkabilir.

İlginç olan şey ise sensörlerin neye göre cihazlarda kullanıldığı ve hangi cihazda hangi sensörün kullanıldığı test yapmadan bilinemiyor. Yani telefonları alırken hangi sensör olduğunu bilemeyeceksiniz.

 Eğer cihazınızda kullanılan kamera sensörünü merak ederseniz AIDA64 adlı uygulamayı indirebilir ve uygulama içerisinden cihazlar menüsüne ulaşarak cihazda hangi sensörün kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Şimdiye kadar yapılan testlerde kullanılan kamera örnekleri hep gün ışığında çekilmişti ve bu sensörlerin gece çekimi merak ediliyordu. Şimdi de Galaxy S7’nin Sony IMX260 ve Samsung ISOCELL sensörleri düşük ışık koşullarında karşılaştırıldı.

Sonraki sayfalarımızda Samsung S5K2L1 ISOCELL ve Sony IMX260 sensörleri ile düşük ışıkta çekilmiş Galaxy S7 fotoğraf örneklerini inceleyebilirsiniz.

Samsung ISOCELL

Sony IMX260

 

Samsung ISOCELL

Sony IMX260


Samsung ISOCELL

Sony IMX260

Samsung ISOCELL

Sony IMX260

Samsung ISOCELL

 1458316730_samsung-britecell-4.jpg

Sony IMX260

Samsung ISOCELL

 1458316748_sony-imx260-5.jpg

Sony IMX260

Samsung ISOCELL

Sony IMX260

1458316787_sony-imx260-6.jpg

Samsung ISOCELL

Sony IMX260

Samsung ISOCELL

 1458316823_samsung-1.jpg

Sony IMX260

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.