Resmi lansmanın üzerinden henüz 1 hafta bile geçmemişken, Samsung'un yeni tepe modeli Galaxy S7 parçalara bölündü ve bütün iç aksamı ortaya çıkartıldı. Rusya merkezli bir teknoloji haber sitesi, S7'yi tamamen parçalara ayırdı.

Site tarafından verilen bilgiye göre Galaxy S7, metal çerçeve etrafından kolaylıkla açılabiliyor. Telefonun arka kısmı metal çerçeveye güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlenmiş ve kasanın suya dayanıklı yapısı bu şekilde oluşturulmuş. Yani kasa içinde herhangi bir conta sistemi yok.

Telefonun su geçirmez yapısını sağlayan bu yapıştırıcının ise ne kadar uzun ömürlü olacağı ve olası bir uzun süreli sıcağa maruz kalması durumunda kalitesini kaybedip kaybetmeyeceği ise merak konusu. Bu durumda telefonun sahip olduğu IP68 sertifikasının kapsamı dışında kalma ihtimali var.

Lansmanda da bahsi geçen sıvı soğutma sistemi ise hem Exnos 8890 hem de Snapdragon 820'li modellerde, CPU ve GPU etrafında gezerek ısının taşınmasını sağlayacak ve bu sayede cihazın yoğun yük altında nispeten daha az ısınacağı söyleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.