Mobil

Samsung Galaxy S7'de Live Photos özelliği olacak

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile popüler hale gelen Live Photos (Canlı Fotoğraflar) özelliği bu defa Galaxy S7'ye geliyor.

Samsung Galaxy S7'de Live Photos özelliği olacak

HTC 2013 yılında medya tabanlı HTC Zoe uygulamasını duyurdu. Büyük ses getiren uygulama kullanıcıların 3 saniyelik fotoğraflar çekmesini mümkün kılıyordu. Geçen yıl eylül ayına geldiğimizde ise Apple yeni nesil iPhone’larda Live Photos özelliğine yer vererek hareketli fotoğraf kullanımını iOS platformuna getirdi.

1452835511_apple-live-photos-ornek.gif

Live Photos özelliği kısa süre içerisinde popüler hale geldi ve kimi uygulamalar buna kayıtsız kalmayarak canlı fotoğraflara destek sunmaya başladı. Deklanşöre basmadan önce ve sonra toplam 1.5 saniyelik süreyi kaydederek kullanıcıların canlı fotoğraflar kaydetmesini sağlayan Live Photos özelliği şimdi de Galaxy S7 için konuşuluyor.

Söz konusu özellik Galaxy S7’de Timeless Photo ya da Vivid Photo ismini alacak. iPhone 6S ailesinden farklı olacak Vivid Photo sadece görüntüyü kaydedecek. Sesin kaydedilmemesiyle çekilen fotoğraflar GIF şeklinde Facebook gibi sosyal mecralarda paylaşılabilecek.

21 Şubat’ta tanıtılması beklenen Galaxy S7’ye ilişin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.  
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.