Mobil

Samsung Galaxy S7'de magnezyum alaşımlı kasa kullanılabilir

Güney Kore'den gelen haberlere göre Samsung, Galaxy S7'de daha dayanıklı kasa kullanacak.

Samsung Galaxy S7'de  magnezyum alaşımlı kasa kullanılabilir

Samsung Galaxy S7’nin tanıtımına aylar var ancak telefona ilişkin Güney Kore’den bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce çift arka kamera ve iki farklı ekran boyutuyla geleceği söylenen Galaxy S7’nin bu defa magnezyum alaşımlı bir kasaya sahip olacağı iddia edildi.

Galaxy S6 ailesinde metal çerçeve ve cam yüzey kullanan Samsung, 2016 yılı tepe modeli Galaxy S7’de yekpare tasarım anlayışını sürdürecek, ancak cam arka yüzeye yer vermeyecek. Bunun yerine Galaxy S7’de mukavemeti artırılan magnezyum alaşımlı tamamı metalden oluşan bir kasa yapısı göreceğiz. Galaxy S7’de böylece Samsung’un tamamı metalden oluşan ilk amiral gemisi akıllı telefonu olacak.

Apple yeni nesil telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta magnezyum ve çinko alaşımlı 7000 serisi alüminyumdan oluşan kasa kullanarak telefonların dayanıklılığını önemli ölçüde artırdı. Özellikle iPhone 6 Plus geçen yıl bükülme hadisesi nedeniyle uzun süre gündemde kalmıştı.

Magnezyum alaşımlı kasa Galaxy S7’ye önemli avantajlar getirecektir. Birincisi magnezyum alüminyuma göre %65 daha hafif olmasına rağmen 2.8 kat daha dayanıklı. İkincisi ise magnezyum, alüminyuma göre daha az ısınıyor. Endüstride pek çok alanda kullanılan magnezyum az ısınması nedeniyle mobil dünyasında işlemci ve görüntüleme bileşenlerinde kullanılan bir malzeme.

Galaxy S7’nin mart ayında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.