Mobil

Samsung Galaxy S7'de USB Type-C girişi kullanılacak

Samsung Galaxy S7'de USB Type-C bağlantı noktasının kullanılacağı onaylandı.

Samsung Galaxy S7'de USB Type-C girişi kullanılacak

Samsung haberlerinde en güvenilir kaynaklardan biri olarak gösterilen SamMobile sitesi, Güney Koreli firmanın bir sonraki tepe modeli Galaxy S7'ye ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam ediyor. Sitenin şirket içerisinde de teyit ettiği bilgiye göre Galaxy S7’de USB Type-C bağlantı noktası kullanılacak. İsmini son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz USB Type-C bağlantı noktası son olarak Microsoft’un yeni nesil telefonları Lumia 950 ve Lumia 950 XL’ta karşımıza çıkmıştı.

1445003747_gsmarena001.jpg

2016 yılından itibaren mobil ekosistemdeki birçok üreticinin USB Type-C bağlantısına geçiş yapması bekleniyor. Hatta önümüzdeki yıldan itibaren mikro USB girişleri emekli edilip USB Type-C tüm mobil cihazlarda standart hale getirilebilir.

USB Type-C, standart mikro USB girişlerinin aksine çift taraflıda kullanılabilir. Daha hızlı şarj ve daha hızlı veri transferi USB Type-C’nin diğer avantajları. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.