Mobil dünyasının en çok merak edilen telefonlarından Galaxy 7, 21 Şubat’ta gerçekleşecek Galaxy Unpacked etkinliğinde resmen tanıtılacak. Telefonun tasarımı ve donanım özellikleri son dönemde gerçekleşen sızıntılar sayesinde netlik kazandı. Neredeyse tüm detayları belli olan özelliklerin başında da kamera geliyor.

Galaxy S5 ile birlikte 16MP çözünürlüklü sensör kullanımına geçen Samsung, yüksek çözünürlüklü sensör kullanımını geçen yıl Galaxy S6 ailesi ve Galaxy Note 5 modellerinde de sürdürdü. Galaxy S7’ye geldiğimizde ise telefonda 12MP çözünürlüklü bir kamera göreceğiz. Ancak bu kamera yeni bir sensöre ev sahipliği yapacak.

Daha yüksek megapiksel değeri kaliteli görüntüler elde etmek anlamına gelmez. Kamerada asıl olan yani görüntü kalitesini belirleyen bazı etkenler "kaliteli yazılım, sensör, diyafram açıklığı, ISO değeri, piksel boyutu" gibi detaylardır. Sony ve Apple’ın mobil dünyasında kullandıkları kamera sensörleri bunun en güzel örnekleridir aslında. iPhone’larda kullanılan kamera sensörleri (Sony tarafından üretiliyor) daha düşük çözünürlüklere sahip olmasına karşın iPhone'lar Xperia Z5’e kadar her zaman Sony Xperia cihazlardan daha iyi görüntü kalitesi sundu.

Tekrar Galaxy S7’ye dönecek olursak; Samsung’un Galaxy S7’de yer vereceği 12MP çözünürlüklü kameraya Samsung tarafından geliştirilen BRITECELL ismini taşıyan sensör eşlik edecek. BRITECELL sensör isminden de anlaşıldığı üzere düşük ışık ve karanlık ortamlarda sunduğu görüntü kalitesiyle ön plana çıkıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.