Samsung Galaxy S8 hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy S8 ne zaman geliyor? Galaxy S8 hangi özelliklere sahip olacak? İşte Galaxy S8 teknik özellikleri ve çıkış tarihi!

Samsung  Galaxy S8 hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy S8 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Kore Herald sitesinin raporuna göre Samsung, 26 Mart 2017’de tanıtılması beklenen amiral gemisi Galaxy S8 tanıtımını daha erkene alarak MWC 2017’den bir gün önce tanıtacak. İddiaya göre şirket, telefonun bileşen siparişlerini verdi.

Galaxy S8 hangi özelliklerle gelecek?

Söylentiler Samsung’un fiziksel Ana Sayfa tuşunu kaldıracağı yönünde. Telefonun alt kısmı video ve fotoğrafların daha iyi görüntülenmesi için alt çerçeveyi de ekrana ekleyecek. Aynı zamanda şirket, parmak izi tarayıcısını ekran içine entegre edecek.

1476175352_galaxy-s7.jpg

Bunların yanı sıra Galaxy S8’in çift kamera ile geleceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin tedarikçilerine DSLR fotoğraf makinesi kalitesinde görüntü sağlayacak çift lensli kameralar için emir verdiği söyleniyor. Samsung kendi bünyesinde yer alan LCI bölümünde kamera ve kamera sensörleri mi gelişecek ya da bir üçüncü taraf tedarikçiye mi emanet edeceği belirsizliğini koruyor.

Samsung’un Qualcomm Snapdragon 830 ile birlikte kendi işlemcisi Exynos 8895’i de Galaxy S8 modellerinde kullanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. İddialara göre şirket, 10nm süreci ile daha küçük ve daha enerji tasarruflu hale getireceği her iki işlemciyi kendi çip üretim tesislerinde üretecek.

Bu işlemcilerden Exynos 8895, kendinden önceki sürümlerine göre görüntü işleme bölümünde yüzde 70 iyileşme anlamına gelen 3.0 GHz maksimum hızla gelecek. Snapdragon 830 ile ilgili çok fazla detay yok ancak Exynos 8895’in performans açısından oldukça iyi olacağı söyleniyor.