Tüm modeller artık birbirlerine çok benziyorlar. Kullanıcıları ciddi heyecanlandıran bir yeniliğinin olmadığı bir gidişata doğru gidiyoruz. En azından bugüne kadar.

Samsung, Galaxy S8 ile işte bu gidişatı kırmak istiyor. Bu yüzden de ilk olarak 16:9 format yerine 18,5:9 formatını kullanarak fark yaratıyor. Kasa sisteminin kenarları inceliyor ve Galaxy S6 Edge’den bildiğimiz yuvarlatılmış ekran ile neredeyse görünmez oluyor. Ele çok daha iyi oturan bu tasarım, uzatılmış boyut sayesinde çok daha şık duruyor. Bundan da önemlisi ise 5.8 inç ekranın tek el ile rahatlıkla kontrol edilebilmesi. Galaxy S7 Edge ile kıyasladığımızda genişlik olarak da ince olduğunu söylemek mümkün. Galaxy S8, elbette su ve toza karşı dayanıklılık gösteren IP68 sertifikasına sahip.

Samsung Galaxy S8, 18,5:9 formatında Infinity Display olarak adlandırdığı bir ekrana sahip. Bu ekran Samsung tarafından adlandırılan QuadHD+ yani pek alışık olmadığımız 2960x1440 piksel çözünürlükte çalışıyor. Bu ekranın önemli bir avantajı 658 ppi piksel yoğunluk değeri ile oldukça keskin ve net görüntüler oluşturulabilmesi. VR gözlük kullanmak isteyen kişiler için bu çok önemli bir avantaj. Normal kullanıcılar içinse gereğinden fazla. Samsung S8, bu yüzden normal kullanıcılar için Full HD yani 2220x1080 piksel çözünürlüğünde kendisini ayarlıyor. Menüde yer alan Performans modunu aktif ettiğinizde QuadHD+ çözünürlüğüne geçiyor.

Samsung S8’in çözünürlüklerle oynayabilmesi elbette önemli. Ama ondan önemlisi parlaklık, kontrast ve renk derinliği değerleri. 741 Candela’lık parlaklık değeri ile S7 den daha yüksek. 9227:1’lik kontrast ve geniş renk derinliğinin de yüksek olması (HDR) bu ürünü neredeyse rakipsiz kılıyor. Bu yüzden olsa gerek Samsung S8, daha çok televizyonlarda bildiğimiz UHD Premium logosunu taşıyabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.