Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları

Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları

Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları - Page 1
3. Daima Ekran Açık seçeneğini kapatın Samsung onu seviyor ve bu özellik kesinlikle faydalı olabilir, ancak daha fazla güç tüketimine neden olduğu doğrudur. Bu özelliği kapatmak için Ayarlar -> Ekran ve güvenlik kilidini aç demeniz gerekiyor.
Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları - Page 2
4. Uygulama güç monitöründen yararlanma Temelde, 3 gün kullanılmadığında arka planda çalışan uygulamaları uyku moduna geçirerek sizi güçlendiriyor. Bununla birlikte, bunu Ayarlar -> Aygıt bakımı -> Pil bölümüne giderek yapabilirsiniz .
Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları - Page 3
5. Game Launcher ve Game Tuner yükleyin Oyun oynarken pilinizi ayırmak isterseniz, uygulamanın içindeyken Güç Tasarruf düğmesine basın. Game Tuner'a gelince, bu S8'inizle otomatik olarak yüklenmeyen bir Samsung uygulamasıdır, ancak Google Play'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Samsung Galaxy S8 ve S8+'ın pil ömrünü uzatmak için ipuçları - Page 4
6. "Smart Stay" kalmalı mı? S8, yüzünüzü izlemek için selfie camını kullanıyor ve daha sonra ekranın açık veya kapalı olması gerekip gerekmediğini belirliyor. Bu özellik hiç şüphesiz havalı iken, süreç güç tüketiyor. Bu nedenle, telefonunuzu genellikle çok uzun süre gözetmiyorsanız, Smart Stay'i kapatmak mantıklı olabilir. Bunu yapmak için Ayarlar -> Gelişmiş