Mobil

Samsung, Galaxy S8'in ekran sorununu kabul etmedi!

Samsung, Galaxy S8'in kırmızı ekran sorununu kabul etmedi. Peki, madur olan kullanıcılar ne yapmalı?

Samsung, Galaxy S8'in ekran sorununu kabul etmedi!

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S8'in kırmızı ekran sorunu konuşulmaya başlanmıştı. Birkaç Galaxy S8 kullanıcısı cihazlarının resimlerini sosyal medyaya yükledi ve başkalarına telefonlarındaki ekranların çok kırmızı olduğunu düşünüyor mu? diye sordu.

Ancak Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ amiral gemilerinin bazılarında oluşan kırmızı ton sorununu bir hata olarak görmüyor. Güney Koreli teknoloji devi, ekranın renk optimizasyon ayarlarına girerek sorunların kolayca çözülebileceğini belirterek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Galaxy Note 7 faciasının üzerinden başarılı bir şekilde gelen Samsung, daha olay tazeyken Galaxy S8'de yaşanan bu sorunu kabul etmemek ile tüm eleştiri oklarını üzerine yöneltti.

Ancak endüstri gözlemcileri, bu kez cihazların geri çağırılmaması gerektiğini düşünüyorlar. Çünkü ekran sorunu, güvenlik açısından bir tehlike oluşturmamakta ve yalnızca az sayıdaki Galaxy S8 ünitelerinde mevcut.

1492596642_red-s8.jpg

Bununla birlikte bazı uzmanlar, kırmızı renkli ekranların daha ciddi bir konunun işareti olabileceğine inanıyor. Uzmanlar ayrıca renk değişikliğinin cihazdaki arızalı fişlerden kaynaklanabileceği ve 18:9 oranındaki ekran yapısının stabil olmadığına yönelik spekülasyonların oluşabileceğini düşünüyor.

Eğer Galaxy S8'de kırmızı ekran sorunu ile karşılaştıysanız; Ayarlar> Ekran> Ekran Modu> Renk dengesi bölümüne gidip bu sorunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.