Mobil

Samsung, Galaxy S9 üzerinde çalışıyor

Samsung, 2018 model amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S9'u geliştirmeye başladı.

Samsung, Galaxy S9 üzerinde çalışıyor

Samsung Galaxy S8 ve S8+ hala resmi olarak ön sipariş için mevcut değilse olmasa da, Güney Kore'den gelen yeni bir rapor, Samsung'un 2018 amiral gemileri için geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. 

 The Bell sitesi yayınladığı raporda, adı bilinmeyen endüstri kaynaklarına dayanarak, şirket içindeki bir ekibin Mart ayı sonlarından bu yana Galaxy S9'un ekran panellerinde çalıştığını iddia etti. Eğer bu doğruysa, Samsung'un geçen yıla göre programın 6 ay ilerisinde olduğu anlamına geliyor. Rapor, bunu geçen yılki Note 7 fiyaskosundan sonra uygulanan daha sıkı kalite kontrol süreci olduğunu iddia ediyor.

 1491480919_next-galaxy.png

Gizemli kaynaklardan biri şu sözleri söyledi:

“Geçen ayın sonlarından bu yana Galaxy S9 için bir görüntü ekibi, Nisan ayı ortasında örnekler tedarik etme amaçlı geliştirme çalışmalarına başladı. Gösteriden yaklaşık bir ay sonra, modüller gibi diğer önemli kısımların aşamalı olarak geliştirilmesi bekleniyor.”

Yakında çıkan Samsung Galaxy Note 8 ile ilgili ilginç söylentiler de raporda belirtildi. Bir sonraki Note'un, premium bir Samsung telefonunda gördüğümüz özelliklerin en geniş ekranla birlikte gelmesi bekleniyor. Görünüşe göre ekran 6.32 inç boyutlarında olacak ve Samsung, Galaxy S8’de zaman yetmediği için eklemeyi başaramadığı ön camın altına gömülü bir parmak izi tarayıcı özelliğini Galaxy Note 8’de sunacak. Bildiğiniz gibi, Samsung'un mobil bölüm başkanı bu yıl bir Note 8 göreceğimizi doğrulamış ve projenin "Great" kod adı ile geliştirildiği söylenmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.