Mobil

Samsung Galaxy Tab Pro, Android 5.0 güncellemesi bile almayacak

Galaxy Tab Pro ailesi görünüşe bakılırsa Android 4.4 KitKat güncellemesinde çakılı kalacak.


Android dünyasında birçok kullanıcı sahip olduğu cihazın Android 6.0 güncellemesini alıp almayacağı merak ededursun, kimi kullanıcılar hala Android 4.4 KitKat güncellemesinde sıkışmış durumda. Bu cihazlardan biri de Samsung’un geçen yıl ocak ayında duyurduğu Galaxy Tab Pro 8.4 tablet modeli.

Samsung Galaxy Tab Pro Android 5.0'a yükseltilmeyecek

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle tanıtılan tablet aradan geçen uzun bir süreye rağmen henüz büyük bir güncelleme almış değil. Konuya ilişkin Twitter üzerinden Samsung İngiltere’ye yöneltilen bir soru, Galaxy Tab Pro 8.4’ün güncelleme akıbetini ortaya çıkardı. Samsung İngiltere’den yapılan açıklamaya göre Galaxy Tab Pro 8.4 için bırakın Android 6.0 güncellemesini, Android 5.1 hatta Android 5.0 güncellemesi bile yayınlanmayacak.

1448427810_1.jpg

İlginizi çekebilir; 

Galaxy Tab Pro tablet ailesinde yer alan Tab Pro 10.1 ve Tab Pro 12.2 için de Android 5.0 güncellemesinin yayınlanması ihtimal dahilinde görünmüyor. Her üç tablet de sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa 5420 işlemcisinden güç alırken, tabletlerde 2GB ve 3GB RAM yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.