Samsung Galaxy Tab S8 FE’nin özellikleri ortaya çıktı

Tablet dünyasının yeni fiyat performans ürünlerinden birisi olması beklenen Galaxy Tab S8 FE’nin hem temek teknik özellikleri hem de Geekbench test sonuçları ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Tab S8 FE’nin özellikleri ortaya çıktı

Akıllı telefonların teknoloji dünyasının en önemli kategorisi olduğu tartışmasız bir gerçek. Bununla birlikte ikinci kim sorusu için son yıllarda önemli bir rekabet söz konusu. Geçtiğimiz birkaç yıla kadar bu sorunun yanıtı tabi ki tabletlerdi ancak artık işler değişmiş olabilir.

Özellikle akıllı saatlerin son zamanlardaki atağı, en popüler ikinci kategorinin kim olduğunu tartışılır hale getirdi. İşte bu sebeple, tablet piyasasına yeni gelecek her cihaz, sektör tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor. Tıpkı Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy Tab S8 FE modeli gibi.

Yeni Galaxy tablet modelinin ismini bir süredir kulaktan kulağa duyuyorduk. Ancak cihaz hakkında ilk ciddi bilgilere bugün itibariyle ulaşmış olduk. Öyle ki Geekbench testine giren Galaxy Tab S8 FE, birçok önemli özelliğini de gözler önüne sermiş oldu.

Samsung Galaxy Tab S8 FE’nin özellikleri ortaya çıktı

Buna göre yeni tablet karşımıza tıpkı selefinde olduğu gibi 12,4 inç büyüklüğünde 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile çıkacak. Gücünü tamamen tabletler ve chromebooklar için geliştirilen MediaTek Kompanio 900T yonga setinden alan cihaz bu işlemcisini 4GB RAM ile desteklemiş. Bu donanımlarıyla Geekbench testine giren SamsungGalaxyTabS8 FE, tek çekirdekli testinden 773 puan, çoklu çekirdek testinden ise 2.318 puan almayı başarmış.

Samsung Galaxy Tab S8 FE’nin çıkış tarihi veya fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.