Samsung Galaxy Watch FE, One UI ile göründü

Samsung'un yeni akıllı saati Galaxy Watch FE, en son One UI güncellemesi ile ortaya çıktı. Yeni özellikleri ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Watch FE, One UI ile göründü

Samsung'un FE serisi, Galaxy S akıllı telefonlarıyla başarılı oldu ve söylentiler, bu seriyi katlanabilir telefonlara genişletebileceğini gösteriyor. FE konsepti sadece telefonlarla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Samsung'un FE serisine bir akıllı saat eklemeyi planladığı bildiriliyor - Galaxy Watch FE.

Android Headlines, Samsung'un OTA sunucularında Galaxy Watch FE'nin en son yazılım sürümlerini tespit etti. Bu saat, SM-R861 model numarasına sahip ve bu numara WiFi sürümünü işaret ediyor. Yazılım sürümü R861XXU0AXE5/R8610XM0AXE5, cihaz için ilk One UI sürümünü belirten “A” harfini içeriyor ve “XE” harfleri ise Mayıs 2024'teki yazılım sürümünü işaret ediyor.

Samsung Galaxy Watch FE, One UI ile göründü - Resim : 1

Samsung Galaxy Watch FE, One UI ile göründü

Raporda, beş test yapısının sunucuda bulunduğu belirtiliyor ve bu da Samsung'un Watch FE üzerinde aktif olarak çalıştığını gösteriyor. Bu test yapıları ayrıca saatin WiFi varyantlarının Kore, Avrupa ve Türkiye'de mevcut olacağını ortaya koyuyor. Model numarasına daha yakından baktığımızda, Watch FE (SM-R861), Galaxy Watch 4 (SM-R860) ile büyük benzerlik taşıyor. Bu da Watch FE'nin Galaxy Watch 4 ile benzer özellikleri paylaşacağına dair spekülasyonları güçlendiriyor.

Ayrıca, akıllı saat daha önce IMEI veri tabanında SM-R866F, SM-R866U ve SM-R866N model numaralarıyla görülmüştü. Android Headlines'ın raporu, bunların Watch FE'nin LTE varyantları olduğunu öne sürüyor. Tarihsel olarak, FE cihazları, maliyetleri düşürmek için premium muadillerinin temel özelliklerini korurken, önemli olmayan yönlerden fedakarlık yapar. Yaklaşan Galaxy Watch FE'nin de bu trendi takip etmesi bekleniyor.