Samsung, Galaxy Z Flip 3 için güncelleme vakti

Katlanabilir akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Galaxy Z Flip 3 yeni güvenlik güncellemesine kavuştu.

Samsung, Galaxy Z Flip 3 için güncelleme vakti

Son zamanlarda internet üzerinden yayılan bir rapora göre, Samsung, Galaxy Z Flip 3 akıllı telefonları için Ekim Güvenlik güncellemesini yayınlamaya başladı.

Bu konuda bilgisi olmayanlar için belirtmekte fayda var; şirket, bu akıllı telefonu 2021 Ağustos ayında kutudan Android 11 işletim sistemiyle birlikte çıkarak piyasaya sürdü. Cihaz, aynı yıl içerisinde Android 12'ye daha sonra da 2022'nin sonlarında Android 13'e yükseltildi. Ayrıca Galaxy Z Flip 3'ün, geldiğinde One UI 6.0 güncellemesini alması büyük bir beklenti içerisinde.

Samsung, Galaxy Z Flip 3 için güncelleme vakti

Bu güncelleme şu anda sınırlı ülkelerdeki Galaxy Z Flip 3 akıllı telefonları için indirilebilir durumda. Örnek vermek gerekirse; Kolombiya, Guatemala, Panama, Peru ve Trinidad & Tobago bu ülkeler arasında. Güncelleme, F711BXXS6FWI1 yapı numarasıyla geliyor. Güncellemenin özellikle güvenlik üzerine odaklandığını ve herhangi bir kullanıcı arayüzü iyileştirmesi veya yeni özellik getirmediğini belirtmek gerekiyor. Samsung, Wi-Fi ağları aracılığıyla zararlı virüslerin yayılmasını sağlayan güvenlik açıklarını başarıyla düzeltebildi.

Ek olarak, Ekim güvenlik güncellemesi ilk olarak Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5'te başlatıldı ve yavaş yavaş diğer akıllı telefonlara da yayılıyor. Güncelleme için uygun olan kullanıcılar, Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle seçeneklerini takip edebilirler. Şirket, güncellemenin diğer ülkeler için ne zaman kullanıma sunulacağını henüz açıklamadı. Ancak, diğer ülkelerin de yakında bu güncellemeyi almasını bekliyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için takipte kalın.