Samsung Galaxy Z Flip satış hedefini açıkladı

Samsung katlanabilir ekranlı yeni telefonu Galaxy Z Flip için hayli uç bir hedef belirlemiş.

Samsung Galaxy Z Flip satış hedefini açıkladı

Güney Kore’nin teknoloji sektöründeki en büyük üreticilerinden biri olan Samsung, katlanabilir ekranlı yeni modelini bugün tanıtacak. Hatırlanacağı üzere Samsung bu kategorideki ilk modeli olan Fold’u geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu. Fakat Galaxy Fold’un uçuk etiket fiyatı, telefonun geniş kitlelere ulaşmasını engellemişti.

Samsung Galaxy Z Flip satış hedefini açıkladı

Galaxy Fold’un yaklaşık olarak 400.000 adet satması, Güney Koreli şirketi harekete geçirdi. İlk etapta maliyeti düşürme çalışmaları yürüten Samsung, çareyi Fold’un tasarımı tamamen yenilemekte buldu. Böylece ortaya Galaxy Z Flip çıktı.

Samsung Galaxy Z Flip satış hedefini açıkladı - Resim : 1

Zaten Galaxy Z Flip ile Galaxy Fold’u yan yana koyduğunuzda arada bariz bir fiyat farkı olduğu direkt anlaşılıyor. İki telefonun tek ortak yanı ise katlanabilir ekrana sahip olmaları.

Peki Samsung fiyatını 1200 dolar civarında belirlediği yeni katlanabilir ekranlı modelinden kaç adet satmayı planlıyor? Sızdırılan bilgilere göre Güney Koreli şirket, Galaxy Z Flip’in dünya genelinde 2.5 milyon satmasını bekliyor. Yani Galaxy Fold’un yaklaşık olarak 5 – 6 katı.

Eğer Galaxy Fold’un çıkışından önce yaşanan ekran ve menteşe sorunları, Galaxy Z Flip’te de yaşanmazsa Samsung’un hedeflediği rakamları tutturma ihtimali mevcut. Fakat aksi bir durumda, Galaxy Z Flip satışları da muhtemelen Fold ile aynı seviyelerde kalacaktır. Ayrıca Z Filp modelinin Motorla Razr gibi güçlü bir rakibinin olduğunu da unutmamak gerekiyor.