Samsung Game Pad için ön sipariş başladı!

Galaxy S4 ile tanıtılan Game Pad, birçok Samsung telefonu tarafından kullanılabilecek.

Samsung Game Pad için ön sipariş başladı!

Galaxy S4 lansmanında telefon ile kullanılabilecek aksesuarlar tanıtılırken en fazla ilgiliyi Game Pad çekmişti. 4 ile 6.3-inç arasındaki Samsung telefonlarla uyumlu olan oyun kontrolcüsü, üzerindeki fiziksel tuşlar sayesinde oyun oynanmasını daha kolay bir hale getiriyor.

Malum dokunmatik ekranlarda oyun oynarken kimi zaman kontroller sağlıklı bir şekilde yapılamamakta. Samsung’un bu anlamda oyun deneyimine basit bir hal aldırmasını sağlayan Game Pad, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekecek.
1363929960_samsung-game-pad-650x0.jpg

Bluetooth teknolojisi ile telefonla arasında etkileşim sağlayan oyun kontrolcüsünün arka bölümünde AAA pil yuvası bulunmaktadır. Pil tüketimi oluştuğunda dilediğiniz zaman arka bölümden bu pilleri değiştirebilirsiniz. Mevcut durumdaki telefonların tamamını destekleyecek Game Pad, süreç içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulacak 6.3-inçten küçük tüm cihazlarda kullanılabilecek.

Game Pad’in ilerleyen dönemlerde raflarda yer alması beklenirken, dünyanın önde gelen perakendecilerinden MobileFun, kontrolcü için ön sipariş sürecinin başlattı. 113 $ (Yaklaşık 200 TL) dolar fiyat biçilen Game Pad açıkçası birçok kesim tarafından pahalı bulundu. 26 Nisan’da ülkemizde de Galaxy S4 lansmanı yapmayı planlayan Samsung, telefon beraberinde aksesuarları da görücüye çıkaracak. Ülkemiz fiyatı için şu an bir değerlendirmede bulunmak için henüz erken.