Mobil

Samsung Game Tuner Android oyunların ayarlarını değiştiriyor!

Samsung'un Game Tuner uygulaması Android oyunların çözünürlüğünü ve ayarlarını değiştirmenizi sağlıyor.


Mobil oyun geliştiricileri oyunlarında kendi tasarımlarını ve farklı grafikler kullandığından bu oyunlar bazı cihazlarda sorunlar çıkarabiliyor ve bunu çözmek mümkün olmayabiliyor. Samsung bu durumu değiştirmeye karar vererek Samsung Game Tuner denilen uygulamasını Google Play'de yayınladı.

1444857189_img20151015001228.jpg

Samsung Game Tuner birçok ön tanımlı (yüksek, orta, düşük ve çok düşük kalite) profiller bulunuyor ve kullanıcılar oyun ayarlarını kendilerine göre değiştirebiliyor. Oyunlarda kullanıcıların yalnızca ses efektlerini veya kontrol sistemlerini devre dışı bırakmaktan çok daha fazla özgürlük getiren uygulama ile kullanıcılar bir mobil oyunun çözünürlüğü ve kare hızını değiştirebiliyor. Uygulama, grafik işlemci ünitesi üzerindeki yükü azaltmaya yarıyor. Ayrıca oyun sırasındaki pil tüketemeni de aza indirgemeyi sağlayan uygulama oyunların sorunsuz çalışmasını etkilemiyor.

Ancak, Samsung Game Tuner'in büyük dezavantajı var. Şu anda uygulama yeni Galaxy  Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus cihazlarla uyumlu. Ancak uygulama açıklamasında en yakın zamanda yayınlanacak güncelleme ile Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge gibi cihazlar içinde desteğin geleceği belirtiliyor.

Samsung Game Tuner indir

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.