Mobil

Samsung Gear A akıllı saat döndürülebilir çerçeveyle geliyor

Gear A'nın döndürülebilir çerçevesi birçok özelliği beraberinde getirecek.


Samsung’un 13 Ağustos’ta Galaxy Note 5 ile birlikte açıklayacağı yuvarlak ekranlı yeni nesil akıllı saat Gear A geçtiğimiz günlerde Hindistan’dan düzenlenen Tizen Geliştiriciler Etkinliği'nde resmen doğrulanmıştı.

Tizen işletim sistemiyle çalışacak Gear A, 1.65 inç büyüklüğünde 360 x 360p çözünürlüklü  tam yuvarlak Super AMOLED ekran,1.2GHz frekans hızında çift çekirdekli Exynos 3472işlemci, Mali 400 GPU, 768MB RAM, 4GB depolama, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11n, 250 mAh gücünde pil, nabız ölçer, GPS, jiroskop ve barometre gibi özelliklerin yanında daha önceki yuvarlak ekranlı akıllı saatlerde görmediğimiz bir özellikle gelecek.

1438519782_11.jpg

Tizen Geliştiriciler etkinliğinde yayınlanan slaytlar ve etkinlikten gelen bilgilere göre Gear A’da çevrilebilir çerçeve yer alacak. Çevrilebilir çerçeve kullanıcıların saati kontrol etmesinde önemli bir görev üstlenecek.

Her şeyden önce çevrilebilir çerçeve sayesinde Gear A akıllı saatte oyun deneyimi yaşanabilecek. Döndürebilir çerçeve sayesinde Gear A’da Radiant ve XGalaxy basit kontroller gerektiren oyunların oynanması mümkün kılınacak. Akıllı saat içerisinde gezinmeyi de sağlayacak döndürülebilir çerçevelerden harita ve kamera (yakınlaştırma yapmak) uygulamalarının kullanımında da yararlanılabilecek.

Akıllı saatlerin pil ve ekran özellikleri göz önüne alındığında oyun deneyimi açısında pek de uygun oldukları söylenemez. Ancak döndürebilir çerçeve sahip olduğu diğer yetenekler itibariyle dikkat çekeceğe benziyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.