Mobil

Samsung, geri çağrılan Galaxy Note 7'leri ne yapıyor?

Samsung, geri çağrılan Galaxy Note 7'leden bakın kaç ton kaynak elde etti?

Samsung, geri çağrılan Galaxy Note 7'leri ne yapıyor?

Mart ayında Samsung, iade edilen Galaxy Note7 cihazlarını  yenilenmiş telefonlar olarak satacağını  ve hatta Note7'deki yarıiletkenler ve kamera modülleri gibi bileşenleri kullanan Galaxy Note Fan Edition'ı piyasaya süreceğini söyledi. Şirket, telefondan bakır, nikel, altın ve gümüş gibi kıymetli metalleri çıkardığını doğrulamıştı.

Bugün şirket, çevre dostu işleme yöntemleri ile OLED ekran modülleri, bellek yongaları, kamera modülleri gibi önemli yeniden kullanılabilir bileşenleri kaldıracağını, yeniden kullanacağını veya onarımlarda kullanacağını ve kalan parçaların ise bu ay başlarında satılacağını açıkladı.

1500377435_note7-rs-1024x576.jpg

Geri dönüşüm sürecinde Samsung, 157 ton altın, gümüş, kobalt ve bakırın geri kazanılmasını bekliyor. Samsung, telefonda parça çıkarma ve geri dönüştürme için yerli ve yabancı şirketlerle ortaklık kuracak.

Aynı zamanda şirket, eski ürünlerin yanı sıra yeni ürünlerin toplanması ve işlenmesi için çevre dostu bir yöntem geliştirmeye devam edeceğini ve çevre koruma ve kaynak geri dönüşümü konusunda sektörü aktif bir şekilde yönlendirmeyi planladığını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.