Mobil

Samsung ilk Android 13 güncellemesi için tarihi verdi

Dünyanın en çok akıllı telefon satan markası olan Samsung, yakın bir zamanda Galaxy S22 serisi için ilk Android 13 güncellemesini servis edecek. İşte güncelleme için ortaya atılan o tarih.

Samsung ilk Android 13 güncellemesi için tarihi verdi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun bir süredir Android 13 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Google tarafından Mayıs ayında resmi tanıtımı yapılan ve kendi modelleri için bu ayın başından itibaren servis ettiği yeni sürüm, bir süredir Samsung’un da radarında. Öyle ki Güney Koreli teknoloji devinin bu ayın başından itibaren Android 13 beta çalışmalarına başlamıştı. İşte bugün ortaya atılan bir tarih, Samsung ve tabi ki de özellikle de Galaxy S22 kullanıcılarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Samsung ilk Android 13 güncellemesi için tarihi verdi

Birçok farklı haber sitesi tarafından servis edilen bilgiye göre, Samsung 17 veya 19 Ekim tarihinde Android 13 tabanlı yeni işletim sistemi sürümü One UI 5.0’u resmen kullanıcılarının beğenisine sunacak. Görüldüğü üzere tarih son derece net. Ancak işletim sistemi güncellemesi gibi her an her şeyin olabileceği, en ufak bir yazılımsal hatanın şirketleri üçer beşer hafta ileri atabileceği bir konuda bu kadar net bir tarihin verilmesi ne kadar güvenilir orası bilinmez.

Ancak Samsung’un Ağustos ayının başından itibaren beta çalışmalarına başladığı düşünüldüğünde, neredeyse 10 haftayı bulan bu sürecin Android 13 tabanlı One UI 5.0 işletim sistemini iyiden iyiye geliştirmek ve her türlü hatadan sıyrılmış konuma getirmek için fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Yine de kesin bir şey söylemeden önce Samsung’dan gelecek bir açıklamayı beklemek en doğrusu olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.