Samsung, katlanabilir cihazları için özel arayüz test ediyor

Samsung, yeni katlanabilir cihazları Z Fold 6 ve Flip 6 için özel bir arayüz geliştiriyor. OneUI 6.1.1 güncellemesi, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirecek.

Samsung, katlanabilir cihazları için özel arayüz test ediyor

Samsung, 2024'ün ilk yarısında Galaxy telefonlar için One UI 6.1 güncellemesini yayınlamakla meşguldü. Çoğu uyumlu model bu güncellemeyi aldıktan sonra, şirket şimdi Galaxy Fold ve Flip telefonlar ile S-serisi tabletler için özel olarak One UI 6.1.1 güncellemesine odaklanıyor.

Güvenilir kaynaklardan Tarun Vats'ın paylaştığı yeni bilgilere göre, Samsung şimdiden Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 için One UI 6.1.1 güncellemesinin dahili testlerine başladı. Vats, Samsung’un sunucularında Z Fold 5 ve Z Flip 5’e karşılık gelen iki yeni firmware sürümünü tespit etti: F946BXXU2DXF1 ve F731BXXU2DXF1. Bu dahili yapılar, Samsung’un halka açık bir beta sürümünü sunmadan önce birkaç kez test edeceği sürümlerden sadece ikisi.

Dahili test aşamasının devam ettiğini göz önünde bulundurarak, kullanıcıların One UI 6.1.1'in beta sürümünü deneyimleyebilmesi için birkaç hafta beklemesi gerekecek. Kararlı sürümün resmi olarak yayınlanması ise, Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın tanıtılacağı Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliği ile eş zamanlı olarak yapılması bekleniyor. Bu etkinliğin 10 Temmuz 2024’te gerçekleşeceği konuşuluyor.

One UI 6.1.1'in getireceği özel özellikler henüz bilinmiyor, ancak bu güncellemenin Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlarına özgü yeni fonksiyonlar sunması bekleniyor. Bu yeni özelliklerin neler olacağı konusunda daha fazla bilgi, işletim sisteminin çıkış tarihi yaklaştıkça ortaya çıkacaktır.