Samsung katlanabilir ekranlı telefonda kuralları baştan yazıyor

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold6'nın çıkışına az bir zaman kala, cihaz hakkında ortaya çıkan detaylar ve sızıntılar heyecanı artırıyor. İşte şu ana kadar elimize geçen bilgiler.

Samsung katlanabilir ekranlı telefonda kuralları baştan yazıyor

Samsung, 2024 yılında piyasaya süreceği katlanabilir telefon modelleri Galaxy Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6 ile yüksek beklentiler içinde. Bu serinin en büyük yenilenmesi olarak gösterilen Galaxy Z Fold6, kitap tarzı katlanabilir tasarımı ile öne çıkıyor. Temmuz ayında tanıtılması beklenen bu model, Samsung'un yeni Galaxy Watch7 serisi ve Galaxy Ring ile birlikte piyasaya sürülecek. Lansman tarihi olarak 10 Temmuz işaret ediliyor ki bu, 26 Temmuz'da başlayacak Yaz Olimpiyatları'ndan hemen önce.

Samsung'un daha önceki katlanabilir telefon serilerinde olduğu gibi, Galaxy Z Fold4 geçtiğimiz Ağustos'un sonlarında, Galaxy Z Fold5 ise Ağustos'un başlarında piyasaya sürülmüştü.

Samsung katlanabilir ekranlı telefonda kuralları baştan yazıyor

Bu yıl için ise Galaxy Z Fold6 Ultra modeli de geliyor. İlk defa Samsung, Galaxy Z Fold serisini iki farklı model olarak sunacak: standart bir model ve daha üst düzey bir Galaxy Z Fold6 Ultra modeli.

Ultra model, Galaxy S serisinden esinlenilerek daha ince ve hafif bir yapıda tasarlanmış. Bu modelin en dikkat çekici özelliği ise 200MP ISOCELL HP2 kamera olacak. Ultra modelin diğer kamera özellikleri hakkında henüz net bilgiler yok. Ayrıca bu modelin ağırlığı 239 gram olarak belirtilmiş ki bu, Galaxy Fold5'in 253 gram ağırlığına göre oldukça hafif. Ultra model, Galaxy S24 Ultra'da olduğu gibi titanyum kullanılarak üretilecek.