Mobil

Samsung kendi katlanabilir ekranı için kolları sıvadı

Samsung Mobile kendi katlanabilir ekranını üretmek için çalışmalara başladı. Peki ama Samsung zaten kendi ekranını üretmiyor muydu? İşte yanıtı.

Samsung kendi katlanabilir ekranı için kolları sıvadı

Samsung Mobile’ın gelecek planlarına ilişkin ilginç bir rapor ortaya çıktı. Rapora göre Samsung Mobile önümüzdeki dönemde kendi katlanabilir ekranını üretmek için şimdiden çalışmalara başladı. Bunu okuduğunuzda kendi kendinize “Samsung zaten kendi ekranını üretmiyor mu?” diye sorabilirsiniz.

İşte bu noktada Samsung’un ne kadar devasa bir kuruluş olduğu gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Samsung Mobile serisinden sorumlu olan departman Samsung Electronics olarak geçiyor. Ekran üretiminden sorumlu kısım ise Samsung Display.

Samsung kendi katlanabilir ekranı için kolları sıvadı

Yani Samsung Display ürettiği ekranları Samsung Electronics’e verirken üzerine belli bir kar marjı koyuyor. Kalkıp da maliyet fiyatına vermiyor. Bunu bir babanın, iki oğlu arasındaki ticarete benzetebiliriz.

Hal böyle olunca Samsung Electronics’te kendi katlanabilir ekranını üretmek için harekete geçmiş durumda. Amaç ise maliyeti düşürmek. Çünkü katlanabilir ekran için ödenen tutar 40 dolar civarında. Söz konusu normal bir ekran olduğunda ise maliyet 2 dolara kadar düşüyor.

Normal ekranların maliyetinde bir sıkıntı olmasa da katlanabilir panel için 40 dolar ödemek Samsung Electronics için iyi bir şey değil. Dolayısıyla Samsung Electronics katlanabilir ekranları kendi bünyesinde üreterek bu maliyeti yarı yarıya azaltmayı planlıyor. Tabi ki şimdilik kesinleşen bir şey yok. Dahası üst kurulun bu karara nasıl bir yaklaşımda bulunacağı da ayrı bir soru işareti.

Yorumlar
zubeyde
sakin samsunga para vermeyin berbat ötesi bir telefon klavye menu hepsi berbat sacma sakin almayin bulasmayin 9 binliraya s10 512 aldim alan olsa hemen satarim18 gun oldu alali
Cevapla
💠Morokko💠
?
Cevapla
💠KARGO💠
Bele telefonlara hiç güvenmim hemen kırıli diğer yorumlarımda belirttim diye düşünim 😂😂😂
Cevapla
Harput
İşsiz
Ooo
Gakko 2 hoşgeldin yaa
Sivasli
He eyce oli çok sati böle olunca
Lan Kasa Da Papel Yok
Vayyy adama bak..Gakkonun Turkuaz rengi emojisinide çözmüş hacklemiş mübarek ! Ah Gakko ahhh biraderim...yazık oldu
💠Gakko💠
Katlanabilir ekrandan ziyade kapaklı motorazr tarzı ürünlerin sağlamlık açısından daha sağlıklı olacağını düşünim
Cevapla
+1
Daha sağlam evet ama onlar bir z flip kalitesini ve hissiyatını veremez
Yahoviic
Sen bisi dusnme
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.