Mobil

Samsung kötü gidişatı durdurmak için çözüm arayışında

Şirketin gündeminde bu defa hisse geri alımı var.

Samsung kötü gidişatı durdurmak için çözüm arayışında

Son iki yılda gelir noktasında rekor çeyrekler geride bırakan Samsung, 2014 yılıyla birlikte büyük bir düşüşün içerisine girdi. Kötü gidişe dur demek için akıllı telefon bölümünde model sayısını aşağı çekmek, yönetimde yeniden bir yapılanma gibi çözümler üreten Samsung, ayrıca son birkaç çeyrektir düşüş gösteren hisselerin fiyatını tekrar artırmak için hisse geri alımını gündemine almış durumda.

Son olarak 2007 yılında hisse geri alımı gerçekleştiren Samsung yedi yıl sonra tekrar hisse satın alacak. Samsung hisseleri bu yıl %12 değer kaybetti. Şirket geri alımla birlikte hisse fiyatını tekrar artırmayı ve hissedarların gelirlerini artırmayı umuyor.

Kötü gidişin önümüzdeki yıl devam etmesi durumunda Samsung cephesinde daha radikal kararlar alınabilir. Samsung’un mobil bölümünden sorumlu bir numaralı ismi JK Shin’in koltuğunu kaybetmesi ve hatta işten çıkarmalar yaşanabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.