Samsung kullanıcıları dikkat WhatspApp sorunu can sıkıyor

Samsung'un Galaxy S21 ailesinde WhatsApp sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Bu sorundan dolayı kullanıcılar mesaj alıp gönderemiyor.

Samsung kullanıcıları dikkat WhatspApp sorunu can sıkıyor

Samsung, bu yılın başında karşımıza Galaxy S21 ailesi ile çıkmıştı. Yeni telefonlarını güncelleme ile besleyen Samsung, pil ömrünü uzatmak için bir takım optimizasyonlar da sunmuştu. Ancak bu pil optimizasyon ayarları görünüşe göre WhatsApp'ı bozmuş durumda. S21, S21+ ve S21 Ultra sahipleri şu sıralar WhatsApp'tan mesaj alıp göndermediklerini ve bildirimlerin de gelmediğinden şikayet ediyor.

Çeşitli forumlarda WhatsApp Web'e S21 ile giriş yapanlar bir süre sonra "Telefona Ulaşmaya Çalışılıyor. Telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olduğundan emin olun." hatası ile karşılaşıyor. Bu hata telefonun internet bağlantısına sahip olmadığı anlamına geliyor. Ancak kullanıcılar telefonlarında internetin olduğunu ve tuş kilidini açınca WhatsApp Web'e bağlanabildiklerini belirtiyor.

Muhtemelen Samsung'un One UI 3.1 ile sunduğu pil optimizasyonu Wi-Fi ve hücresel verinin bekleme moduna geçmesine neden oluyor. Bu yüzden bildirimler ya bazen geç geliyor ya da hiç gelmiyor. Galaxy S serisi bataryası ile iPhone'lar ile aynı kefende tutuluyordu. Görünüşe göre batarya tüketim sorunu hala düzelmemiş ki Samsung yazılımlar ile batarya süresini uzatmaya çalışıyor.

Samsung kullanıcıları dikkat WhatspApp sorunu can sıkıyor - Resim : 1

Eğer Galaxy S21 ailesinden birine sahipseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız yapacak bir şeyiniz yok. Telefonu sıfırlamak, WhatsApp'ı yeninden yüklemek ve modeminizi değiştirmek bu sorunu çözmüyor. Ya WhatsApp'tan özel bir güncelleme gelecek ya da Samsung bu sorunu çözmek için bir güncelleme yayınlayacak.

Güney Koreli Samsung'un One UI 3.1 arayüzü ile pil optimizasyonunu artırmak için yaptığı hamleler şimdilik sadece WhatsApp'ı etkilemiş gibi görünüyor. Samsung cephesi konuyla ilgili açıklama yaptığında sizlere aktaracağımızı belirtelim.