Mobil

Samsung, merakla beklenen yeni özelliğini daha fazla telefona getirecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S23 serisinin dikkat çeken özelliğini diğer modellerine de getirmek için kolları sıvadı.

Samsung, merakla beklenen yeni özelliğini daha fazla telefona getirecek

Samsung, Galaxy S23 serisinin oyun performansını artırmak için birkaç özellik tanıttı. Ancak işin güzel kısmı bu özelliklerden bazıları, eski Galaxy cihazlarına da yakında gelecek. Pause USB Power Delivery özelliği, ilk olarak Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra'da görüldü ve şimdi bazı eski akıllı telefonlarda da ortaya çıkmaya başladı.

Gelen son bilgilere göre, Galaxy S22 serisi Game Booster uygulamasını en son sürüme güncelledikten sonra Pause USB Power Delivery özelliğine kavuşuyor. Bu özellik oyun oynarken etkinleştirildiğinde, bağlı şarj cihazından gelen güç doğrudan işlemciye gitmekte ki bu da batarya şarjını durdurur.

Samsung, merakla beklenen yeni özelliğini daha fazla telefona getirecek

Peki bataryanın şarj olmaması ne işe yarıyor? Bu, bataryanın ısınmasını önleyerek telefonun oyun performansını artıran çok önemli bir detaydır. Ancak özelliğe sadece Game Booster bölümünden Game Launcher'dan erişilebildiğini ve yalnızca oyunlarla çalıştığını hatırlatalım.

Bu yeni özellik, bazı bölgelerde Galaxy A73 5G, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4'te görülmeye başlandı. İlginçtir, bazı kullanıcılar özelliğin telefonlarına ancak Samsung'un 45W USB PD şarj cihazını kullandıktan sonra geldiğini iddia ediyorlar. Öte yandan bu özelliğin kullanımı için Game Booster uygulamasının 5.0.03.0 sürümüne ihtiyaç olduğunu ve bu sürümün de Galaxy Store üzerinden güncellenebileceğini belirtelim.

Yorumlar
Taha
Hocam bu ozellik s21 içinde gelme şansi var mı
Cevapla
რამილა მამედოვი
რამილა
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.