Mobil

Samsung Mobile başkanında önemli açıklamalar geldi!

Galaxy S4 etkinliğinde konuşan JK Shin, Android ile hiçbir sorunlarının olmadığını bildirdi.

Samsung Mobile başkanında önemli açıklamalar geldi!

Samsung Galaxy S4 tüm dünyanın merakla izlediği ilginç, coşkulu ve bir o kadar heyecanlı etkinlik neticesinde resmiyete kavuştu. Tasarım noktasında pek bir farklılık sunulmamış olabilir ancak, daha köşeli bir yapı bunun yanı sıra ekranın büyüdüğü halde boyutların küçülmüş olması önemli bir gelişim olarak değerlendirilebilir.

Etkinlik sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Samsung Mobile başkanı JK Shin, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Amerika’nın kendileri için önemli bir pazar olduğunu ifade eden Shin “ Unpacked etkinliği için ilk defa Amerika’yı tercih ettik. Gelişimin tüketicilere yeni cihazlar sunmak olduğunu düşünüyorum. Söz konusu bu pazarda üst seviye telefonlara daha fazla odaklanıyoruz ancak çeşitli operatörler aracılığıyla 19$’a dahi satılan telefonlarımız var. Yine de Amerika’daki pazar payımızdan memnun değiliz” değerlendirmesinde bulundu. Shin ayrıca Galaxy S4’ün yapımında arabirim ve yazılım desteği noktasında 120 patent başvurusu yaptıklarının altını çizdi.
1363326772_gsmarena001.jpg

Son dönemdeki Samsung-Google çekişmesi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Shin “Android ile hiçbir sıkıntımız yok tam aksine Google ile olan iyi ilişkiler sekteye uğramadan devam ediyor” açıklamasını yaparak bir nevi son dönemde oluşan tüm iddiaları da çürütmüş oldu.

Değerlendirmelerden satır başlarını aktarmaya devam edecek olursak; Tizen ve Bada işletim sistemlerinin birleşme sürecinin halen geliştirme seviyesinde olduğu ve Tizen işletim sistemini ait ilk telefonun 3. çeyrekte kullanıcılara sunulacağı bildirildi. Bu da mıhtemelen IFA Berlin etkinliği olabilir. Microsoft için ise ilişkilerin devam ettiği ancak tablet satışımız beklenildiği gibi gitmiyor açıklaması yapıldı.

Esnek ekranlar için ise yakın zamanda herhangi bir gelişim ortada görünüyor. Süreç için henüz çok erken değerlendirilmesi yapıldı.

Yorumlar
s@mi
wave 2 almıştım şimdi eşim kullanıyor.marketi sorunlu çok zaman açılmıyor.bada 1.2 de iken satın alınan bir çok uygulama navigasyon dahil bada 2.0 olduktan sonra açılmadı. video çekerken bile hata verebiliyor. tasarım kasa on numara ama içi boş telefonmus wave 2 nin.ram rom ne kadar belli değil.
Cevapla
mağdur
Peki bada lı cihaz satarak mağdur ettikleri yüzbinler ne olacakmış bundan da bahsetti mi çok sayın(!) başkan. Wave 3 gibi on numara bi cihaz çöp oldu onların yüzünden. Bu vesileyle Sayın başkana ve samsung un ileri gelenlerine sevgi ve muhabbetlerimi gönderiyorum.,
Cevapla
Misafir
bunların hepsi üç kağıtçı
Cevapla
Misafir
Bu muydu yani günlerdir hatta haftalardir bekledigimiz S4????? Hahahahaha, valla herkesle dalga gecti Samsung, iyiki varsin SONY!
Cevapla
Misafir
Bazıları hala anlamıyor galiba. Exynos 5 octa şuan dünyada en hızlı ve pil süresini %70 gibi bir oranla ayıran işlemci. Her yerde exynos 5'in diğer ve özelliklede quallcomm'dan daha iyi bir işlemci olduğu bilinirken hala o ülkeye öyle bu ülkeye böyle diye yorum yapmak gerçekten insanların ne kadar cahil ve bihaber olduğunun göstergesi. Art niyet yoksa tabi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.