Samsung ne kadar katlanabilir ekranlı telefon sattı? İşte yanıtı

Gelecek Unpacked etkinliğinden sadece birkaç hafta önce Samsung, dünya çapında "neredeyse 10 milyon katlanabilir akıllı telefon" gönderdiğini açıkladı.

Samsung ne kadar katlanabilir ekranlı telefon sattı? İşte yanıtı

 Şirketin Mobil Deneyim (MX) İşinden sorumlu başkanı Dr. TM Roh, Samsung Haber Odası'ndaki bir yayında, bunun 2020'ye göre %300’lük bir artış olduğunu ve "hızlı büyüme" dediği şeyin devam etmesini beklediğini söyledi. Katlanabilir müşterilerinin çoğu, görünüşe göre %70’i kapaklı Flip’i tercih etti. Bu hiç de şaşırtıcı değil: Samsung daha önce Flip 3'ün amiral gemilerinden daha fazla insanı marka değiştirmeye motive ettiğini itiraf etmişti.

Roh, Samsung'un geçen yıl sevk ettiği 10 milyon ünitenin, IDC'nin daha önce yayınladığı sevkiyat numaralarından önemli ölçüde daha büyük olduğunu iddia ediyor. International Data Corporation tarafından Şubat ayında yayınlanan bir raporda, "hem çevirme hem de katlama form faktörleri dahil olmak üzere dünya çapında katlanabilir telefon sevkiyatlarının 2021'de toplam 7,1 milyon adede ulaştığına tanık olduğunu" söyledi. Hangi rakam doğru olursa olsun, Samsung'un MX bölümü, çoğunlukla katlanabilir ürünlerinin ve en yeni Galaxy S cihazlarının güçlü satışları nedeniyle geçen yıl gelirinde bir artış kaydetti.

Samsung ne kadar katlanabilir ekranlı telefon sattı? İşte yanıtı

Roh, Samsung cihazlarının nasıl çalıştığına dair bir güncelleme vermenin yanı sıra, şirketin bir sonraki Flip ve Fold modellerini bir sonraki Unpacked etkinliğinde tanıtacağını da doğruladı. Ayrıca Samsung'un, kullanıcıların gelecek cihazlarla ilgili deneyimlerini geliştirmek için ilerlemeler kaydettiğini söyledi:

"İnsanların yeni katlanabilir telefonlarıyla sevdikleri şeylerden daha fazlasını yapabileceklerini keşfedeceklerini görmek beni heyecanlandırıyor.... 10 Ağustos'ta yapılacak olan Unpacked etkinliğimizde, inovasyonumuzun etkisinin yalnızca neyle ilgili olmadığını göreceksiniz. Bu teknolojinin yapabileceği şey, sizin ne yapabileceğinizle ilgili olacak. Mümkün olanın sınırlarını zorlamak için bir kez daha en önemli kaynaktanGalaxy kullanıcılarından – ilham aldık. Size yeni Samsung'umuzun potansiyelini göstermek için sabırsızlanıyorum.”

Samsung'un Unpacked etkinliği 10 Ağustos'ta 09:00’da gerçekleşecek.