Mobil

Samsung, Note 7 olaylarına rağmen en değerli marka!

Samsung, Galaxy Note 7 patlama olaylarına rağmen marka değerini korumayı başardı. Brand Stock'un yayınladığı veriler, Samsung'un anavatanında hala en değerli marka olduğunu gözler önüne seriyor.

Samsung, Note 7 olaylarına rağmen en değerli marka!

Samsung'un, Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan patlama olaylarından sonra büyük zarar edeceği söyleniyordu. Hatta Galaxy Note 7'nin, Samsung'a 1 milyar dolar zarar ettireceği raporlarının ardı arkası kesilmemişti. Ancak Brand Stock'un açıklamış olduğu veriler, Galaxy Note 7 olaylarının Samsung'u fazla etkilemediğini ortaya koyuyor.

Samsung, anavatanında Google'dan daha değerli!

Brand Stock verilerine göre; 912.2 puan ile 2016'nın 3. çeyreğinde Kore'nin en değerli markası Samsung seçildi. İkinci sırada 908.5 puan ile E-Mart, 903.4 puan ile mesajlaşma uygulaması olan KakaoTalk yer alıyor.

Listenin 9. sırasında ise 891.6 puan ile Google yer alıyor.

Listede kriter olarak az öncede belirttiğimiz gibi 3. çeyrek raporları yer alıyor. Ancak Galaxy Note 7 sorunlarının patlak verdiği zaman dilimi, bu tarihleri pek etkilemiyor. Önemli olan ve belirleyici olan rapor 2016'nın 4. çeyrek raporları olacak. Bakalım E-Mart yılın son raporlarında Samsung'u geçecek mi?

1475490637_samsung-brand-value.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.