Samsung, Note serisini bırakacak mı?

Galaxy Note 7'den sonra gözler Samsung'a çevrildi. Herkes "Note" serisinin bırakılıp bırakılmayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili bugün açıklama geldi! İşte...

Samsung, Note serisini bırakacak mı?

Samsung Galaxy Note 7 patlamaları gündeme bomba gibi düştü. Samsung’un Galaxy Note 7 üretimini bırakıp Galaxy Note 7’leri geri toplaması ile sonuçlanan olayın en merak edilen konusu ise şirketin Note serisine devam edip etmeyeceğiydi.

Samsung 'Note' markasını bırakacağını söyledi

Dün yayınladığımız haberde bazı analistler ve yetkililerin görüşlerini yayınlamıştık. Tavsiyeler Samsung’un Galaxy Note serisine devam etmemesi gerektiği yönündeydi. Şimdi ise Rus Hi Tech Mail.ru sitesinin yayınladığı bir raporda, Samsung’un Note markasını bırakacağını söylediği iddia edildi.

Aynı kaynak, Samsung’un yaptığı bir araştırmaya göre, üreticinin anavatanı Güney Kore dahil olmak üzere dünya çapında yüzde 50 kullanıcı Note markasına artık olumlu bakmıyor.  Muhtemelen şirket bu seriyi başka isim altında kullanıcılara sunacak.

1476341326_galaxy-note-7-16-1-1440x960.jpg

Galaxy Note 7'ler hurda olacak!

İlk Samsung Galaxy Note modeli 28 Ekim 2011'de tanıtılmıştı. 5 inç üzeri büyük ekrana sahip ilk akıllı telefon olmuştu. İlk Galaxy Note ekranı 800 x 1280 çözünürlükte 5.3 inç ölçülerindeydi. İlk çıktığında büyüklüğü ile eleştirilen telefon çok satarak diğer üreticilerin de büyük ekranlı telefon üretmesine öncü olmuştu.

Bakalım Samsung, Galaxy Note serisi yerine nasıl bir isim kullanacak?

Yorumlar