Mobil

Samsung, Oreo güncellemesini neden geri çekti?

Samsung, apar topar geri çektiği Galaxy S8 için Android Oreo güncellemesi hakkında bugün açıklama yaptı. Bakalım Samsung güncellemeyi neden geri çekmiş?


Galaxy S8'e 3.800 TL vermiş olan kullanıcılar, yaklaşık 6 aydır Android Oreo güncellemesini bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde hasret sona ermiş ve Galaxy S8 için Oreo Türkiye'de indirime sunulmuştu. Ancak Samsung, bu güncellemeyi sunduktan 24 saat sonra geri çekme kararı aldı.

Sadece OTA üzerinden sunulduğu için Factory Images dosyası bulunmayan Oreo güncellemesinin, neden geri çekildiği bugün açıklandı. Android Oreo yüklü Galaxy S8 modelleri, yaşanan bir hatadan dolayı beklenmedik bir şekilde kapanyıyormuş.

Samsung cephesi; Oreo güncellemesini yüklemiş ve bu sorundan etkilenmiş müşterileri için çalışmalarına hız verdiğini, yakında Oreo güncellemesini tekrardan OTA üzerinden indirime sunacağını söylüyor.

Tahminlerimize göre Şubat ayı bitmeden Galaxy S8 için Android Oreo tekrardan indirime sunulacaktır. Oreo yüklemiş Galaxy S8 sahipleri için ise düzeltme güncellemesi yayınlanacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.