Mobil

Samsung popüler modeli için devasa kamera güncellemesi yayınladı

Kamera performansı rakiplerinin gerisinde kalan Galaxy S21 Ultra için tam 1.2 GB boyutunda dev bir güncelleme geldi. Kamera sorunları tarih oluyor.

Samsung popüler modeli için devasa kamera güncellemesi yayınladı

Samsung'un büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü ve kamerası ile ön plana çıkardığı Galaxy S21 serisinin en güçlüsü olan Galaxy S21 Ultra 5G özellikle DXOMark'tan şaşırtıcı şekilde düşük bir puan alarak selefi Galaxy S20 Ultra'nın bile gerisinde kalmıştı. Yeni yayınlanan G998BXXU3AUDA adındaki güncelleme bu soruna çözüm getirme niyetinde.

Galaxy S21 güncelleme ile daha güçlü

Güncelleme Samsung amiral gemisi telefonlarda genellikle gördüğümüz gibi oldukça büyük. Toplam 1.2 GB boyutundaki güncellemede kamera dışında başka geliştirmeler de yer alıyor. Samsung telefonlarda çekilen video ve fotoğrafları hızla yakınlarınızla paylaşmanızı sağlayan QuickShare özelliğine de geliştirmeler yapıldığı notlar arasında yer alıyor.

Samsung popüler modeli için devasa kamera güncellemesi yayınladı - Resim : 1

Ayrıca bir güvenlik paketi güncellemesi de bulunuyor. Samsung güncellemelerinde detay vermeyi pek sevmeyen bir firma olduğu için kamera, QuickShare ve güvenlik paketi güncellemelerini içeren bu paketin tam detayları halen karanlıkta.

Güncellemeden sonra kamera konusunda kayda değer bir gelişme olup olmayacağı kullanıcılar tarafından mutlaka paylaşılacaktır.

Samsung güncellemeye ilk Almanya'dan başlamış durumda ve şu anda sadece Almanya üzerindeki kullanıcılar güncellemeyi alıyor.

Güncelleme diğer ülkelere de hızla yayılacaktır. Almanya'da yaşıyorsanız fakat güncellemeyi daha almadıysanız Ayarlar menüsünden Yazılım Güncellemesi sekmesine tıklayıp İndir ve Yükle seçeneği ile güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Tabi ki güncellemenin 1.2 GB olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden güncellemeyi bir Wifi ağı üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Eğer aranızda S21 Ultra kullanıcıları varsa güncelleme sonrası ne gibi değişiklikler gördüğünüzü yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.