Mobil

Samsung popüler modeline yılda yalnızca iki kez güncelleme sunacak!

Samsung en çok satılan popüler modellerinden birine yılda sadece iki kez güncelleme sunma kararı aldı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Samsung popüler modeline yılda yalnızca iki kez güncelleme sunacak!

Samsung, Galaxy A serisi de dahil olmak üzere çoğu cihazı için dört yıllık güvenlik güncellemeleri ve üç büyük Android güncellemesi vaat ediyor. Görünüşe göre şirket aylık güvenlik güncellemeleri kavramından uzaklaşıyor.

Samsung'un kendi güncelleme web sitesine göre Galaxy A51, bundan sonra yılda sadece iki güncelleme alacak. Bu, telefonun iki yıldan biraz daha eski olmasına ve şu ana kadar vaat edilen üç büyük Android işletim sistemi güncellemesinden yalnızca birini almasına rağmen alınmış bir karar.

Samsung popüler modeline yılda yalnızca iki kez güncelleme sunacak!

samsung

Üstelik cihaz şu ana kadar şirketin en çok satan modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İşleri daha da şaşırtıcı hale getiren bir diğer detay ise çok daha az satan Galaxy A51 5G, üç ayda bir güvenlik güncellemeleri alacak. Yani her yıl daha popüler olan kardeşinden iki kat daha fazla güncelleme anlamına geliyor.

Bu gelişmelerin, Android 12 ve Android 13'ü Galaxy A51'e getirme planları hakkında hiçbir şeyi değiştirmemesini umuyoruz. Ancak "x yıllık güvenlik güncellemeleri" ifadesinin sıkça kullanılması bu yolda gidileceğini gösteriyor diyebiliriz. Şirket bu aralar cihazlarına sunduğu güncelleme politikalarında farklı bir yol izlemeye başladı. Hal böyle olunca da bundan sonraki modellerde nasıl bir yol izleneceğini kestirmek zor diyebiliriz.

Yorumlar
TC.mehmetcik Y.❓
Samsung Galaxy A22s Cep Tlf Tercihimdir ve almayı düşünüyorum Türkiyeye Piyasaya ne zaman Çıkacak bir sıkıntimı vardırda Çikmiyor Türkiye piyasaya Samsung Galaxy A22s Tercihimdir ve beklemedeyim
Cevapla
Name
İnsanlar telefon alırken güncelleme konusuna dikkat ediyor daha çok. Samsung bence yanlış yapıyor, bu hamleleri ile müşteriye güven vermekten çok uzak.
Cevapla
Zübeyir
En az 5 yıl olmalı güncelleme de samsung geri kalıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.