Samsung popüler modelinin güvenlik sorunlarını çözdü

Samsung bir taraftan yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri üzerindeki çalışmalarına devam ederken, diğer bir taraftan ise mevcut cihazlarını güvenli hale getirmeye devam ediyor.

Samsung popüler modelinin güvenlik sorunlarını çözdü

Birkaç hafta önce Samsung, Galaxy Z Fold 2 modeli için Mayıs 2023 güvenlik güncellemesini duyurdu. Ancak bu güncelleme o dönem yalnızca Asya, Avrupa ve Latin Amerika'daki kullanıcılar için geçerliydi. Şimdi ise, Güney Kore merkezli bu dev teknoloji firması, söz konusu yazılım güncellemesini Amerika'daki Galaxy Z Fold 2 kullanıcılarına sunmaktadır.

En son güvenlik güncellemesi, Galaxy Z Fold 2 modeline F916USQS2JWE4 yazılım sürümüyle beraber gelirken, Amerika'da Sprint ve T-Mobile ağlarında kullanılabilir hale getirildi. Bu güncelleme, Galaxy serisindeki akıllı telefon ve tabletlerde bulunan 72 güvenlik açığını gideren Mayıs 2023 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Ancak katlanabilir telefona yeni bir özellik eklenmiş değil.

Samsung popüler modelinin güvenlik sorunlarını çözdü

Eğer Amerika'da Galaxy Z Fold 2'nin kilidi açık bir modeline sahipseniz, yeni yazılım güncellemesini Ayarlar » Yazılım güncelleme bölümünden kontrol edip, İndir ve yükle seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

Samsung, amiral gemisi Galaxy Z Fold 2 modelini 2020 yılının ortalarında Android 10 işletim sistemiyle birlikte çıkardı. Bu katlanabilir telefon, 2021'in başlarında Android 11, 2021'in sonlarında Android 12 ve 2022'nin sonlarında Android 13 güncellemelerini aldı. Ayrıca, şirket birkaç ay önce cihaza One UI 5.1 güncellemesini de yayınlamıştı.