Belki de en keskin ayrımın yaşandığı özellik olarak ekran çözünürlüklerini sıralayabiliriz. Yüzde bir iki gibi bir farklılık yok tam tamına Samsung S6 %77 oranında daha keskin görüntü ve yazı kalitesine sahip. Bunu da 1440 x 2560 çözünürlüğe sahip 576 PPI değerindeki 5.1 inç Super AMOLED ekranına borçlu. iPhone 6S'de ise 750x1334 çözünürlüğünde 326 PPI'lık 4.7 inç HD Retina ekran mevcut. Bu nokta bir diğer husus Samsung S6 daha büyük ekrana sahip olmasına rağmen rakibi iPhone 6s'ten 5gr daha hafif.

Samsung S6'nın bir adım önde olduğu başka bir nokta ise Ram kapasitesi. 3GB ram ile donatılmış Samsung S6 rakibine göre daha avantajlı durumda. Çoğu otoritenin üstünlüğünü kabul ettiği ios işletim sisteminin yeni nesil işlemcisiyle nasıl bir performans sergileyeceği büyük bir merak konusu. Samsung 32 gb hafızası ile kullanıma çıkarken Apple ürününü 16 64 ve 128 gb kapasiteli modelleriyle satışa sunacak. 64 bit işlemcilerle kullanıcılarına 8 çekirdekli performans deneyimi sunan Apple ve Samsung bu noktada aynı özellikleri paylaşıyor.

Her iki cihazla da yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekmeniz mümkünken Samsung S6 16MP ön kamera 5MP arka kamerasıyla, rakibi Apple ise iPhone 6s'de 12MP ön 5MP arka kamerasıyla harikalar yaratmanıza imkan sunacak. 4K (3840 x 2160) çözünürlüğünde video çekme performanslarıyla ortak bir noktada buluşan Apple ve Samsung paylaşmak için can atacağınız resim deneyimleri vaadediyor.

Daha ince ve hafif yapısıyla Samsung S6, iPhone 6s'e bu noktada da küçük de olsa bir fark atmış durumda. İşlemcisinde yeniliğe giden Apple veri aktarım hızında Samsung'a göre iki kat daha hızlı durumda. LTE 300 mbps özelliği sayesinde iPhone 6s daha hızlı veri aktarımı gerçekleştirebiliyor. Samsung S6 kablosuz ve ultra hızlı şarj olabilme özelliğini söylemeden edemeyiz. Pil kullanımı konusunda her iki cihazında tasarruf modunda kullanabiliyor olması bir başka ortak özellik olarak dikkat çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.