Mobil

Samsung sahte Benchmark testelerini reddetti

Samsung Galaxy S4 testlerindeki skandalları yalanladı

Samsung sahte Benchmark testelerini reddetti

Samsung cephesi bir skandalla karşı karşıyaydı. Samsung’un en iyi Android telefon üreticilerinden biri olması yaptığı her hatayı da o kadar büyük gösteriyor. Samsung’un yeni cihazlarındaki Benchmark testlerinde hile yaptığı ve test sonuçlarına olduğundan daha iyi gösterdiği söyleniyordu.

1380837456_samsung-denies-cheating-on-benchmark-tests.jpg

CPU testleri ve daha bir çok özelliği test edilerek diğer cihazlarla karşılaştırılan Benchmark testleri rakipleri için de çok büyük önem taşıyordu. Samsung’un böyle bir iddiayla sarsılması şuanki mevkisini epey olumsuz etkilerdi.

Samsung cephesi bu iddialar karşısında günlerdir sessiz kalmayı tercih etmişti. Ancak bugün Samsung kullanıcılarının yüreğine su serpen açıklamaları yaptı ve iddiaların tamamen yalan olduğunu belirtti. Özellikle yeni cihaz Note 3 ile ilgili süren iddialara karşı, kullanıcıların en iyi deneyimi alabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz ifadelerini kullandı.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.